Rząd USA nakłada sankcje na firmę miningową BitRiver | Wiadomości | CrypS.

Rząd USA nakłada sankcje na firmę miningową BitRiver

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

Departament Skarbu USA ogłosił, że nałożył sankcje na firmę miningową BitRiver. Powodem jest jej działalność w Rosji.


Według Bloomberga, sankcje zostały nałożone dzień po tym jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzegł w raporcie, że wydobywanie kryptowalut może być wykorzystywane do omijania sankcji nałożonych na kraje takie jak Rosja i Iran. Departament Skarbu stwierdził:

Prowadząc ogromne farmy serwerów, które sprzedają możliwości wydobywania wirtualnej waluty na skalę międzynarodową, firmy te pomagają Rosji spieniężyć jej zasoby naturalne. Jednak firmy wydobywcze polegają na importowanym sprzęcie komputerowym i płatnościach w fiatach, co czyni je podatnymi na sankcje.

Górnicy Bitcoian na całym świecie, w tym w Europie Wschodniej i Rosji, zwracają się do szwajcarskiej firmy w sprawie źródeł energii, obiektów górniczych i rozwiązań w zakresie zarządzania na dużą skalę. Od czasu wprowadzenia przez Chiny zakazu wydobycia kryptowalut, regiony te są jednym z najpopularniejszych miejsc docelowych dla górników zmuszonych do opuszczenia Państwa Środka.

W momencie pisania tego artykułu BitRiver nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.