Rynek NFT Vulcan Forged padł ofiarą hacku na 135 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Rynek NFT Vulcan Forged padł ofiarą hacku na 135 mln USD

Redakcja
kryptowaluty hacki blockchain

Kolejny projekt blockchain padł ofiarą cyberprzestępców. Vulcan Forged, studio gier blockchain i rynek NFT ogłosił, że hakerzy uzyskali dostęp do 148 portfeli firmy. Wszystkie ofiary otrzymają jednak zwrot utraconych środków ze skarbca projektu.

Vulcan Forged reklamuje się jako “łatwy do gry i łatwy do zbudowania ekosystem”, który wspiera gry blockchain poprzez programy rozwojowe, inkubację i crowdfunding. Jest gospodarzem kilku szybko rozwijających się gier blockchain, a także rynkiem NFT. Jego rodzimym tokenem jest PYR, którego gracze używają do dokonywania transakcji w sieci, ale który jest również przedmiotem obrotu na rynkach wtórnych. Trzy tygodnie temu pojawił się on np. na giełdzie Binance.

Vulcan Forged ogłosił hack za pomocą swojego Twittera. Według firmy łupem napastników padło 4,5 miliona tokenów PYR. W momencie kradzieży, PYR był notowany nieco powyżej 30 dolarów. Oznacza to, że projekt stracił ponad 135 mln USD.

Firma stwierdziła też, że usunie “pół kustodialne rozwiązanie”, które obecnie oferuje. Środki zostaną teraz przeniesione do całkowicie zdecentralizowanego portfela.

Zwrot pieniędzy ofiarom i ściganie przestępców

Dobrą wiadomością dla wszystkich posiadaczy PYR jest to, że projekt będzie w pełni refundował skradzione tokeny PYR ze swojego skarbca. Dodano:

Projekt pracuje też nad wyśledzeniem funduszy i skontaktował się z giełdami kryptowalutowymi, starając się, aby zablokowały one adres, który został użyty w kradzieży.

Ponadto twierdził, że właściciel portfela prawdopodobnie podał swoje dane osobowe giełdzie, z której korzysta. Jeśli przestępca przeprowadził KYC na giełdzie, będzie on bardzo łatwy do namierzenia dla władz.

kryptowaluty hacki blockchainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.