Rynek krypto szykuje się na wzrosty. Potwierdzają to te dane
Użytkownicy Binance zdeponowali na platformie aż 1,65 miliarda USD w stablecoinach, co może sugerować, że rynek przygotowuje się na wzrosty.
- Ruchy na Binance sugerują, że byki przygotowują się na zakupy.
- Na giełdzie zdeponowano 1,5 mln USD w stablecoinach.
Stablecoiny lecą na Binance
Depozyty stablecoinów na największej giełdzie na rynku kryptowalut – Binance – przekroczyły poziom 1,5 miliarda USD, co sugeruje, że inwestorzy uznali, że obecne ceny kryptowalut są atrakcyjne i warto wracać na parkiet.
Zresztą większe zainteresowanie widać nie tylko na poziomie stablecoinów. Binance we wtorek przetworzyło ponad 29,5 miliarda USD w transakcjach.
Widać pierwsze wzrosty
Widzimy już pierwsze efekty wszystkiego powyższego. Kurs ethera przebił poziom 3600 USD, obecnie spadł nieco poniżej tej bariery.
Para ETH/BTC wynosi 0,04128 BTC, dominacja ETH utrzymuje się ponad 14% – w chwili pisania tych słów to 14,5%.
Bitcoin odzyskał poziom 111 000 USD, choć nie miejmy złudzeń: w tym etapie cyklu to ether będzie rósł mocniej niż główna kryptowaluta.
Jednocześnie wiele osób dostrzega silną korelację bitcoina z globalną podażą M2. Ta obowiązuje, choć z trzymiesięcznym opóźnieniem. To też sugeruje wzrosty.
In Fed we trust
Ważniejsze od M2 jest jednak to, co zrobi we wrześniu Fed. Z ostatniego wystąpienia Jerome’a Powella z Jackson Hole wynika, że bank centralny USA powróci wkrótce do cięć stóp proc., co powinno pozytywnie odbić się na wycenach kryptowalut jako aktywów ryzykownych. Szczególnie ether wydaje się wręcz naturalnym beneficjentem tego, co może się wydarzyć.
Do tego czekamy na podanie przez Donalda Trumpa nazwiska następcy Powella, którego kadencja na fotelu prezesa Fedu kończy się w 2026 r.
Samo ogłoszenie personaliów nowego szefa Fedu może napędzić wzrosty, bowiem niemal na pewno będzie to osoba, która patrzy na politykę monetarną tak samo jak Trump. Obecnie na linii Fed-Biały Dom trwa konflikt dot. tego, czy bank centralny powinien agresywniej ciąć stopy.
Warto podkreślić, że zmiana polityki Rezerwy Federalnej – przejście na luzowanie ilościowe – może doprowadzić do wydłużenia się cyklu. Dodruk i niższe stopy proc. mogą szczególnie napędzić wzrosty ETH i altcoinów.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
