Rynek BTC w USA jest kluczem do rozwoju hossy - CEO CryptoQuant wyjaśnia dlaczego | Wiadomości | CrypS.

Rynek BTC w USA jest kluczem do rozwoju hossy – CEO CryptoQuant wyjaśnia dlaczego

BTC

Czy amerykański rynek bitcoinów będzie miał decydujący wpływ na przyszłość cen kryptowalut? Dyrektor generalny CryptoQuant, Ki Young Ju, przekonuje, że tak. Jego analiza wskazuje na kluczowe czynniki, które mogą wywołać kolejny wzrost na rynku cyfrowych aktywów.


  • Według Ki Young Ju, amerykański rynek bitcoinów odgrywa kluczową rolę w nadchodzącej fazie wzrostu,
  • Chociaż stablecoiny zyskują na popularności, to instytucjonalne usługi maklerskie, takie jak te oferowane przez Coinbase, mają większy wpływ na rynek.

Amerykański rynek bitcoinów

Dyrektor generalny CryptoQuant zwraca uwagę na dominujący wpływ amerykańskiego rynku BTC na przyszłość cen kryptowalut. Z ponad 347 000 obserwującymi  na platformie społecznościowej X, jego słowa mają dużą wagę w społeczności wirtualnych walut.

Ki Young Ju podkreśla, że amerykański rynek bitcoinów jest obecnie ważniejszy niż globalne rynki offshore w kontekście nadchodzącej fazy wzrostu.

Wskazuje na to, iż mimo rosnącej kapitalizacji stablecoinów, ich udział w rynkach BTC i ETH maleje, co sugeruje, że same “stabilne” kryptowaluty nie są w stanie napędzić kolejnego wzrostu.

Dominacja Coinbase na rynku BTC/USD

Jednym z kluczowych punktów analizy przedstawionej przez Ki Young Ju jest rosnąca dominacja Coinbase na globalnym rynku BTC/USD. Obecnie giełda ta kontroluje aż 46% światowego rynku kasowego BTC/USD, a jej wpływy rosną, co jest prawdopodobnie wynikiem instytucjonalnych usług maklerskich oferowanych przez tę platformę.

Warto zaznaczyć, że instytucjonalne wsparcie może być jednym z głównych motorów napędowych przyszłych wzrostów cen największej kryptowaluty.

Chociaż amerykański rynek Bitcoinów jest kluczowy, CEO CryptoQuant nie pomija również znaczenia rynku południowokoreańskiego.

Won południowokoreański (KRW) jest drugą co do wielkości walutą fiducjarną pod względem wolumenu obrotu, zwłaszcza w przypadku altcoinów. Jednakże, wolumen obrotu BTC/USD na Coinbase jest 5-krotnie większy niż BTC/KRW na Upbit, co podkreśla globalną dominację amerykańskiej giełdy.

Aktualna sytuacja cenowa BTC

W chwili pisania tego artykułu cena bitcoina wynosił około 65,6 tys. dol. W ciągu ostatniej doby kryptowaluta ta potaniała o 1,87%. Z perspektywy 7-dniowej straciła ponad 6,5% wartości. 

BTC
Wykres cenowy bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.