Rumunia wystawi na aukcje skonfiskowane BTC i ETH | Wiadomości | CrypS.

Rumunia wystawi na aukcje skonfiskowane BTC i ETH

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
rumunia kryptowaluty

Rumuńskie władze zorganizują pierwszą w historii kraju aukcję, na której będzie można licytować kryptowaluty skonfiskowane z przestępstw.

Aukcja skonfiskowanych Bitcoinów (BTC) i Ethereum (ETH)

W dniu 2 października, Krajowa Agencja Zarządzania Zajętym Majątkiem (ANABI) ogłosiła aukcję, na której będzie można licytować skonfiskowane z przestępstw Bitcoiny (BTC) i Ethereum (ETH). Aukcja ma się odbyć zgodnie z wyrokiem prokuratury w Sądzie Ploiesti. Póki co nie podano dokładnej ilości kryptowalut, które będą przedmiotem aukcji. W komunikacie prasowym ANABI stwierdziła:

Biorąc pod uwagę charakter ruchomego majątku wystawionego na aukcję, zwycięski oferent będzie musiał poinformować Agencję, w celu dokonania transferu, o publicznych adresach BTC i ETH powiązanych z platformą handlu cyfrowymi walutami.

Agencja wyjaśniła, że platforma z której skorzysta zwycięzca, będzie musiała przestrzegać rumuńskiego prawa i wytycznych dotyczących instrumentów finansowych. Musi ona posiadać weryfikację KYC oraz stosować się zarówno do krajowych, jak i zagranicznych przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Rumunia została ukarana grzywną

Zgodnie z raportem, Rumunia została wcześniej wezwana do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości za opóźnienie w pełnej transpozycji do prawa krajowego całej gamy przepisów określonych w piątej dyrektywie dot. przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu – w tym przepisów odnoszących się do kryptowalut. W lipcu bieżącego roku Rumunia, podobnie jak Irlandia, została ukarana grzywną, chociaż w międzyczasie kraj ten dokonał transpozycji pozostałych elementów dyrektywy.

Zbliżająca się aukcja jest pierwszą taką inicjatywą w Rumunii. Jednak organy w innych krajach już wcześniej przeprowadzały aukcje kryptowalut skonfiskowanych w sprawach karnych. W lutym 2020 roku United States Marshals Service (USMS), czyli federalna agencja egzekwowania prawa w Departamencie Sprawiedliwości USA, wystawiła na licytacje ponad 4000 skonfiskowanych Bitcoinów (BTC).

rumunia kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.