Rosyjscy hakerzy włamali się do systemów Dapartamentu Skarbu USA | Wiadomości | CrypS.

Rosyjscy hakerzy włamali się do systemów Dapartamentu Skarbu USA

Redakcja
dapartament skarbu usa

Według Reuters oraz The Washington Post, grupa hakerów mających powiązania z Rosją uzyskała dostęp do systemów Departamentu Skarbu oraz Departamentu Handlu USA.

Napastnicy mieli uzyskać dostęp do systemów na wiosnę i od tego czasu szpiegują pocztę elektroniczną departamentów.

Według mediów, hakerzy mogli wykorzystać lukę w aktualizacji firmy informatycznej SolarWinds. Atak mógł mieć również wpływ na inne oddziały, ponieważ firma ta oferuje swoje usługi dużej liczbie innych agencji rządowych w Stanach Zjednoczonych.

New York Times uznał hack za jeden z największych ataków na amerykańskie systemy rządowe w ciągu ostatnich pięciu lat.

SolarWinds potwierdził atak i oświadczył, że atakujący mają powiązania z obcym krajem, najprawdopodobniej z Rosją.

Grupa Cozy Bear

Według The Washington Post, atak został przeprowadzony przez grupę hakerów Cozy Bear, znaną również jako APT29. Jak podał serwis informacyjny, grupa ta pracuje dla rosyjskiego wywiadu. Rosja twierdzi, że oskarżenia są bezpodstawne i zaprzecza swojemu udziałowi w ataku. Cozy Bear był w przeszłości kojarzony z atakiem na amerykańską Partię Demokratyczną.

„Rząd Stanów Zjednoczonych jest świadomy tych raportów i podejmujemy wszelkie niezbędne kroki, aby zidentyfikować i zaradzić wszelkim możliwym problemom związanym z tą sytuacją”

– powiedział w oświadczeniu John Ullyot, rzecznik prasowy Narodowej Rady Bezpieczeństwa.

Departament Handlu przyznał, że poszkodowana została jedna z jego agencji, jednak nie wymienił jej nazwy. Okazało się jednak, że jest to Krajowa Administracja Telekomunikacji i Informacji, która pomaga kształtować politykę w kwestiach związanych z Internetem, w tym ustalać normy i blokować import i eksport technologii, które są uznawane za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

 

dapartament skarbu usareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.