Rosjanie sprzedają Bitcoiny, aby kupować nieruchomości w Dubaju | Wiadomości | CrypS.

Rosjanie sprzedają Bitcoiny, aby kupować nieruchomości w Dubaju

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
dubaj regulacje kryptowalut

Według najnowszych doniesień, Rosjanie spieniężają swoją bitcoiny, aby nabyć nieruchomości w Dubaju. Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), Indie, Izrael i Gruzja powstrzymały się bowiem od przyłączenia do sankcji gospodarczych nałożonych na Rosję przez USA i UE.

Jak podaje Reuters, giełdy kryptowalutowe znajdujące się w Dubaju otrzymywały prośby o spieniężenie dużych ilości bitcoina. Upłynnione środki były następnie wykorzystywane do zakupu nieruchomości w Dubaju oraz zamiany na gotówkę.

W ostatnich dniach nastąpił gwałtowny wzrost liczby kredytów hipotecznych na nieruchomości w Dubaju oraz darowizn w postaci nieruchomości (które wiążą się z niższym opodatkowaniem).

 

zakup nowych nieruchomości dubaj
Źródło

Wygląda na to, że Rosjanie trzymają swoje kryptowaluty na giełdach znajdujących się w Szwajcarii, i to nie bez powodu. Szwajcaria jest bowiem znana ze swojej neutralności.

Neutralność Szwajcarii oznacza, że kraj ten nie będzie angażował się w polityczne lub zbrojne konflikty pomiędzy innymi krajami. Mogliśmy się o tym przekonać podczas 1. i 2. wojny światowej.

Rosyjscy oligarchowie mogli zakładać, że dzięki temu ich cyfrowe aktywa będą bezpieczne. Po tym, jak kraj ten ogłosił, że przełamuje swoją neutralność i przyłącza się do sankcji gospodarczych UE wobec Rosji, sytuacja uległa jednak zmianie.

Reuters poinformował, że firma zajmująca się kryptowalutami (nazwa nie została ujawniona) otrzymała od szwajcarskich brokerów zlecenia upłynnienia BTC o wartości miliardów dolarów. Pojawiły się obawy, że Szwajcaria może im w tym pomóc.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni mieliśmy pięć lub sześć takich przypadków. Żadna z transakcji jeszcze nie doszła do skutku – po prostu w ostatniej chwili zostały wycofane, co nie jest rzadkością – ale nigdy nie mieliśmy tak dużego zainteresowania.

Mamy jednego gościa – nie wiem, kim on jest, ale przyszedł przez pośrednika – i mówi: ‘Chcemy sprzedać 125 000 bitcoinów’. A ja na to: ‘Co? To jest 6 miliardów dolarów”. A oni na to: ‘Tak, wyślemy to do firmy w Australii.

dubaj regulacje kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.