Rosja tworzy ramy prawne dla tokenizacji | Wiadomości | CrypS.

Rosja tworzy ramy prawne dla tokenizacji

Mariusz Przepiórka
rosja prawo tokeny

Udana próba tokenizacji może wywołać poważne zmiany w proponowanych przepisach dotyczących kryptowalut w Rosji. Bank Centralny Rosji poinformował o sukcesie w pilotażowym programie tokenizacji z wykorzystaniem platformy Nornickel. Jednocześnie bank zaproponował zmianę prawa w zakresie cyfrowych aktywów i uwzględnienie w nim platform tokenizacyjnych.

Platforma jest otwarta dla wszystkich instytucji i pozwala na emisję hybrydowych tokenów opartych o koszyk aktywów. Technologia ma zwiększyć finansowe możliwości dla firm, jednocześnie dając możliwości inwestycyjne dla jej użytkowników.

Stosunek władz rosyjskich do kryptowalut pozostaje jednak niejasny, by nie powiedzieć wewnętrznie sprzeczny. Nowy premier kraju Michaił Miszustin przyznał niedawno, że gospodarka cyfrowa powinna być priorytetem. Z drugiej jednak strony Bank Centralny Rosji rozważa zablokowanie wszystkich rachunków, które mają jakikolwiek związek z aktywami cyfrowymi. Według proponowanych przez bank przepisów takie rachunki zostaną uznane za podejrzane.

rosja prawo tokenyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.