Rosja tworzy ramy prawne dla tokenizacji | Wiadomości | CrypS.

Rosja tworzy ramy prawne dla tokenizacji

Mariusz Przepiórka
rosja prawo tokeny

Udana próba tokenizacji może wywołać poważne zmiany w proponowanych przepisach dotyczących kryptowalut w Rosji. Bank Centralny Rosji poinformował o sukcesie w pilotażowym programie tokenizacji z wykorzystaniem platformy Nornickel. Jednocześnie bank zaproponował zmianę prawa w zakresie cyfrowych aktywów i uwzględnienie w nim platform tokenizacyjnych.

Platforma jest otwarta dla wszystkich instytucji i pozwala na emisję hybrydowych tokenów opartych o koszyk aktywów. Technologia ma zwiększyć finansowe możliwości dla firm, jednocześnie dając możliwości inwestycyjne dla jej użytkowników.

Stosunek władz rosyjskich do kryptowalut pozostaje jednak niejasny, by nie powiedzieć wewnętrznie sprzeczny. Nowy premier kraju Michaił Miszustin przyznał niedawno, że gospodarka cyfrowa powinna być priorytetem. Z drugiej jednak strony Bank Centralny Rosji rozważa zablokowanie wszystkich rachunków, które mają jakikolwiek związek z aktywami cyfrowymi. Według proponowanych przez bank przepisów takie rachunki zostaną uznane za podejrzane.

rosja prawo tokeny
reklama
reklama