Rosja zablokowała cztery darknetowe strony "cardingowe" | Wiadomości | CrypS.

Rosja zablokowała cztery darknetowe strony “cardingowe”

Redakcja
szwecja darknet narkotyki

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zablokowało cztery nielegalne strony darknetowe. Rynki, które zarobiły ponad 260 milionów ze sprzedaży skradzionych kart kredytowych. Chodzi o platformy Ferum Shop, Trump’s Dumps, forum Sky-Fraud i UAS Store.

Witryny tego typu znane są jako strony “cardingowe”. Oferują one skradzione karty kredytowe, a nabywcy mogą je kupić za karty upominkowe, dobra luksusowe lub (jak w tym przypadku) kryptowaluty.

Firma Elliptic ujawniła, że cztery rosyjskie strony internetowe łącznie zarobiły około 263 miliony dolarów w aktywach cyfrowych. Trzy najczęściej wykorzystywane kryptowaluty to Bitcoin (BTC), Ether (ETH) i Litecoin (LTC).

Według analizy, sam Ferum Shop od października 2013 r. rozliczył 256 milionów dolarów w BTC. Stanowi to około 17% tego nielegalnego rynku. Jednak dostarczenie dokładnych danych liczbowych jest trudne, ponieważ Ferum Shop przez lata “sporadycznie korzystał z procesorów płatności”.

Trump’s Dumps, który wykorzystał wizerunek byłego prezydenta Donalda Trumpa do swojej działalności, zarobił około 4,1 miliona dolarów od 2017 roku. Platforma specjalizowała się w sprzedaży surowych danych paska magnetycznego ze skradzionych kart – powszechnie określanych jako “dumps”.

Forum Sky-Fraud, na którym przestępcy prowadzili dyskusje na temat technik “cardingu” i wskazówek dotyczących prania pieniędzy, również zostało zamknięte. Rosyjskie władze zostawiły nawet wiadomość na platformie o treści: “Który z was jest następny?”.

The UAS Store – popularny sprzedawca skradzionych danych uwierzytelniających do protokołu zdalnego pulpitu (RDP) – był czwartą stroną internetową zlikwidowaną przez organy ścigania. Przypadły na nią 3 miliony dolarów, z czego 862 000 dolarów zostało uzyskanych podczas trwającej pandemii COVID-19.

szwecja darknet narkotykireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.