Ripple staje się częścią Digital Pound Foundation | Wiadomości | CrypS.

Ripple staje się częścią Digital Pound Foundation

Mariusz Przepiórka
transakcja na 40 milionów XRP do giełdy BitStamp

Firma Ripple, jeden z wiodących globalnych dostawców rozwiązań blockchain i kryptowalutowych dla przedsiębiorstw, ogłosiła, że dołącza do Digital Pound Foundation, aby zaprojektować ścieżkę przyszłości dla CBDC.

W oficjalnym komunikacie prasowym Ripple wspomina, że firma będzie reprezentowana w zarządzie fundacji przez Susan Friedman, dyrektor ds. polityki w Ripple. Fundacja Digital Pound Foundation (DPF) ma na celu promowanie znaczenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) w Wielkiej Brytanii.

Według DPF, cyfrowy funt ułatwi Wielkiej Brytanii przejście do innowacyjnej gospodarki cyfrowej. Nowy komunikat firmy Ripple pojawiło się prawie 3 tygodnie po tym, jak firma branży blockchain ogłosiła współpracę z Royal Monetary Authority, bankiem centralnym Bhutanu.

Rośnie popularność CBDC wśród banków centralnych

– Obecnie ponad 80% banków centralnych aktywnie bada jakąś formę kryptowaluty wspieranej przez państwo, w tym CBDC. Bank Anglii aktywnie pracuje nad poruszaniem się po praktycznych i technologicznych wyzwaniach związanych z projektowaniem, wdrażaniem i obsługą cyfrowego funta, który mógłby odegrać ważną rolę w rozszerzaniu dostępu do pieniędzy banku centralnego dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw – wspomina Ripple w komunikacie.

Firma Ripple podkreśla również rosnącą popularność CBDC wśród globalnych banków centralnych i wspomina, że udział firmy w DPF będzie wspierał innowacje cyfrowe. Ripple dodaje, że Bank Anglii uznał, że ewoluujący krajobraz płatności cyfrowych niesie ze sobą potencjał szybszych, tańszych, zrównoważonych i bardziej wydajnych płatności o większej funkcjonalności. Osiągnięcie pełnego potencjału płatności cyfrowych wymaga jednak współpracy z szerokim gronem podmiotów. – To jest właśnie to, co chce osiągnąć Digital Pound Foundation, łącząc zróżnicowaną gamę członków, aby mieć pewność, że Wielka Brytania utrzymuje swoją konkurencyjną na świecie przewagę w zakresie innowacji finansowych – dodaje Ripple.

transakcja na 40 milionów XRP do giełdy BitStamp
reklama
reklama