Ripple lubiane przez piramidy finansowe | Wiadomości | CrypS.

Ripple lubiane przez piramidy finansowe

Redaktor: Albert Czajkowski
ripple

Według danych firmy Elliptic, zajmującej się monitorowaniem rynku kryptowalutowego, tylko 0,2% transakcji zawieranych przy użyciu Ripple (XRP) jest związanych z nielegalną działalnością. Mimo że udział procentowy nielegalnych transakcji XRP jest niski, to jednak w tym roku do tzw. Dark Webu trafiło około 400 mln USD w cyfrowej walucie.

Nielegalne transakcje z użyciem bitcoinów analitycy najczęściej wiążą z takimi przestępstwami jak ataki hakerskie, pranie pieniędzy i narkotyki, natomiast w przypadku XRP główną część takiej działalności stanowią piramidy finansowe.

Dla entuzjastów XRP dobrą wiadomością jest fakt, że kryptowaluta jest popularna wśród instytucji finansowych. Z tego właśnie powodu przestępcy wolą trzymać się od niej z dala. Ripple regularnie stawiany jest w jednej linii z innymi kryptowalutami, ale cel jego istnienia jest inny, gdyż jest on również wykorzystywany jako zdecentralizowany system płatności pomiędzy bankami i instytucjami finansowymi.

ripplereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.