Rekordowe zainteresowanie produktami inwestycyjnymi cardano | Wiadomości | CrypS.

Rekordowe zainteresowanie produktami inwestycyjnymi cardano

Mariusz Przepiórka
cardano

W ubiegłym tygodniu kryptowaluta cardano (ADA) przyciągnęła znaczne inwestycje instytucjonalne, a jej wartość osiągnęła 24 sierpnia rekordowy poziom blisko 3 USD. Zgodnie z cotygodniowym raportem dotyczącym przepływów funduszy aktywów cyfrowych opublikowanym przez CoinShares, produkty inwestycyjne cardano odnotowały w zeszłym tygodniu napływ środków o wartości 10,1 mln USD, co jest najwyższym poziomem w historii.

W ogólnym ujęciu, produkty inwestycyjne związane z aktywami cyfrowymi przyciągnęły w poprzednim tygodniu środki o wartości 24 mln USD. Altcoiny (w tym ETH i ADA) stanowią obecnie około 32% całkowitych aktywów cyfrowych pod zarządem funduszy. Dominacja altcoinów w globalnych kryptowalutowych środkach pod zarządem w maju 2021 osiągnęła rekordowy poziom 35%.

Mimo ostatniego wzrostu inwestycji instytucjonalnych związanych z kryptowalutami ethereum, cardano, solana i polkadot, instytucjonalne zainteresowanie bitcoinem spadło. W rzeczywistości produkty inwestycyjne BTC odnotowały w ubiegłym tygodniu odpływ środków o wartości 3,8 mln USD.

Rekordowe wyniki cardano

Ostatni wzrost ogólnego poziomu środków od podmiotów instytucjonalnych inwestujących w  kryptowalutowe produkty inwestycyjne wynika głównie z pozytywnego sentymentu rynkowego w odniesieniu do altcoinów. Bitcoin odnotował mniejsze zainteresowanie, a nawet odpływ środków, tymczasem ethereum, cardano i solana przyciągnęły w zeszłym tygodniu środki o łącznej wartości 30 mln USD. Pod względem wartości, cardano i solana osiągnęły w tym miesiącu rekordy wszechczasów, a ETH odnotowało wzrost o prawie 30% w ciągu ostatnich czterech tygodni.

Raport wskazuje, że ethereum odnotowało w zeszłym tygodniu napływ środków o łącznej wartości 17 mln USD, a tylko w siedmiu z ostatnich szesnastu tygodni odnotowano odpływy. Udział ETH w rynku utrzymuje się na poziomie 25%. Zarówno solana, jak i polkadot, wciąż odnotowywały napływy w wysokości odpowiednio 2,7 mln USD i 1,5 mln USD. Solana wyprzedziła bitcoin cash pod względem wartości aktywów pod zarządem funduszy i obecnie poziom ten wynosi 15,7 mln USD. Wartość cardano wynosi obecnie około 2,75 USD, a kapitalizacja rynkowa kryptowaluty wynosi ponad 88 mld USD.

cardano
reklama
reklama