Raport o kryptowalutowej rzeczywistości Ameryki Łacińskiej | Wiadomości | CrypS.

Raport o kryptowalutowej rzeczywistości Ameryki Łacińskiej

Mariusz Przepiórka
pranie pieniędzy na giełdach kryptowalut

Specjaliści z Ciphertrace i Intsights udostępnili raport, w którym zawarli dane dotyczące przestępczości kryptowalutowej w Ameryce Łacińskiej. Autorzy przedstawiają w nim wiele interesujących informacji obejmujących zagrożenia i wyzwania związane z rynkiem kryptowalutowym w tej części świata.

Według raportu 69% ludności Ameryki Łacińskiej ma dostęp do Internetu. Większość z nich to Brazylijczycy i Kolumbijczycy. Dokument uzasadnia również, że brak stabilności politycznej i gospodarczej w tym regionie oraz brak odpowiednich przepisów prawnych w znaczącym stopniu wpływa na poziom przestępstw związanych z branżą kryptowalut.

W przypadku bitcoinów przestępczość sprowadza się głównie do prania pieniędzy na giełdach działających bez licencji oraz przy pomocy mieszarek walutowych. Wspomniany brak odpowiednich regulacji kryptowalut jest zachętą dla mafii narkotykowych. Nawiązują one współpracę z hakerami i za pomocą krypto aktywów piorą pieniądze pochodzące z handlu narkotykami.

Pełen raport w języku angielskim 

pranie pieniędzy na giełdach kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.