Rand Paul uważa, że kryptowaluty mogą stać się walutą rezerwową | Wiadomości | CrypS.

Rand Paul uważa, że kryptowaluty mogą stać się walutą rezerwową

Zerelik Maciej
rand paul

Amerykański senator Rand Paul zasugerował w ostatnim wywiadzie, że kryptowaluta mogłaby służyć jako światowa waluta rezerwowa.

Rand Paul analizuje potencjał kryptowalut

W wywiadzie dla Axios nadanym w HBO w tę niedzielę, Paul skomentował „niestabilny system finansowy”. Zauważył przy tym, że „waluty rządowe bardzo niewiarygodne” oraz „niczym nie poparte”.

Według senatora, chociaż dolar amerykański jest bardziej stabilny niż niektóre alternatywy, kryptowaluty mogą pełnić tą samą funkcję, którą obecnie wypełniają waluty wspierane przez rząd.

Zacząłem teraz kwestionować, czy kryptowaluta może faktycznie stać się walutą rezerwową świata, ponieważ coraz więcej ludzi traci zaufanie do rządu.

Rand Paul już wcześniej popierał Bitcoina. W trakcie swojej kampanii prezydenckiej w 2016 r. zaakceptował datki w formie pierwotnej kryptowaluty.

Inni wysunęli podobne sugestie

Banki centralne zazwyczaj utrzymują waluty obce jako waluty rezerwowe. Tak jak banki nie mają bezpośredniej kontroli nad podażą i emisją waluty innego kraju, nie miałyby możliwości drukowania nowych Bitcoinów lub innych kryptowalut.

Właśnie z tego powodu, szef rynków wschodzących Morgan Stanley – Ruchir Sharma, nazwał kryptowaluty „nową klasą pretendentów” do walut rezerwowych. Zwrócił on uwagę na amerykańską reakcję COVID-19 i gwałtowny dodruk dolara amerykańskiego, argumentując, że Bitcoin oprze się podobnym działaniom.

rand paul
reklama
reklama