Rand Paul uważa, że kryptowaluty mogą stać się walutą rezerwową | Wiadomości | CrypS.

Rand Paul uważa, że kryptowaluty mogą stać się walutą rezerwową

Redakcja
rand paul

Amerykański senator Rand Paul zasugerował w ostatnim wywiadzie, że kryptowaluta mogłaby służyć jako światowa waluta rezerwowa.

Rand Paul analizuje potencjał kryptowalut

W wywiadzie dla Axios nadanym w HBO w tę niedzielę, Paul skomentował “niestabilny system finansowy”. Zauważył przy tym, że “waluty rządowe bardzo niewiarygodne” oraz “niczym nie poparte”.

Według senatora, chociaż dolar amerykański jest bardziej stabilny niż niektóre alternatywy, kryptowaluty mogą pełnić tą samą funkcję, którą obecnie wypełniają waluty wspierane przez rząd.

Zacząłem teraz kwestionować, czy kryptowaluta może faktycznie stać się walutą rezerwową świata, ponieważ coraz więcej ludzi traci zaufanie do rządu.

Rand Paul już wcześniej popierał Bitcoina. W trakcie swojej kampanii prezydenckiej w 2016 r. zaakceptował datki w formie pierwotnej kryptowaluty.

Inni wysunęli podobne sugestie

Banki centralne zazwyczaj utrzymują waluty obce jako waluty rezerwowe. Tak jak banki nie mają bezpośredniej kontroli nad podażą i emisją waluty innego kraju, nie miałyby możliwości drukowania nowych Bitcoinów lub innych kryptowalut.

Właśnie z tego powodu, szef rynków wschodzących Morgan Stanley – Ruchir Sharma, nazwał kryptowaluty “nową klasą pretendentów” do walut rezerwowych. Zwrócił on uwagę na amerykańską reakcję COVID-19 i gwałtowny dodruk dolara amerykańskiego, argumentując, że Bitcoin oprze się podobnym działaniom.

rand paulreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.