Przyszły burmistrz Nowego Jorku chce nauki o kryptowalutach w szkole | Wiadomości | CrypS.

Przyszły burmistrz Nowego Jorku chce nauki o kryptowalutach w szkole

Mariusz Przepiórka
Nowy burmistrz chce przekształcić Nowy Jork w przyjazny kryptowalutom

Burmistrz-elekt Nowego Jorku Eric Adams ponownie udowadnia swoje poglądy zwolennika kryptowalut i twierdzi, że szkoły powinny włączyć naukę o kryptowalutach do programów nauczania.

Wypowiadając się w programie CNN „State of the Union”, Adams opisał kryptowalutę jako „nowy sposób płacenia za towary i usługi na całym świecie”. Wezwał też lokalne szkoły do przygotowania uczniów do „nowego sposobu myślenia”, jaki niesie ze sobą technologia blockchain i cyfrowe aktywa.

Nowy Jork musi być centrum innowacji

Adams odnotował również zaskakująco niską świadomość dotyczącą kryptowalut wśród swoich młodych wyborców. – Kiedy mówiłem o blockchainie i bitcoinach, młodzi ludzie na ulicy zatrzymywali się i pytali mnie: „Co to jest”? – powiedział 61-letni Eric Adams.

Przyszły burmistrz wskazał również plany zachęcania nowojorskich firm do akceptowania płatności w BTC i innych kryptowalutach. Dodał, że Nowy Jork musi pozostać „centrum innowacji, bez względu na to, czym jest ta innowacja”.

Mieszane reakcje społeczności kryptowalutowej

Komentarze Adamsa spotkały się z mieszanymi reakcjami ze strony społeczności kryptowalutowej w mediach społecznościowych. Użytkownik Twittera Nima Abed stwierdził, że nauka o kryptowalutach „musi” zostać włączona do programów szkolnych, aby nowi inwestorzy byli wyposażeni w „otwarty umysł i wystarczającą wiedzę” przed wejściem na rynki aktywów cyfrowych.

Inni krytykowali tę propozycję, a użytkownik InnocenceCapital scharakteryzował kryptowaluty jako „spekulacyjne śmieci”. Nie brakowało również głosów, że szkoły powinny skupić się na „skutecznym nauczaniu matematyki, historii, nauki, języka i rzeczywistych koncepcji finansowych”.

Program polityczny przyszłego burmistrza obejmuje przekształcenie miasta w centrum kryptowalutowe Stanów Zjednoczonych. Adams powiedział również w środowym wywiadzie dla Bloomberg Radio, że zamierza rozważyć możliwość utworzenia miejskiej kryptowaluty w Nowym Jorku, podobnej do MiamiCoin.

Nowy Jork nie byłby pierwszym miastem w USA, które wdrożyło program nauki obejmujący kryptowaluty. W marcu tego roku Izba Reprezentantów stanu Georgia przyjęła ustawę wzywającą urzędników państwowych ds. edukacji do wdrożenia w szkołach średnich programu wiedzy finansowej obejmującego kryptowaluty.

Nowy burmistrz chce przekształcić Nowy Jork w przyjazny kryptowalutom
reklama
reklama