Przeniesiono 1000 BTC z ery Satoshiego | Wiadomości | CrypS.

Przeniesiono 1000 BTC z ery Satoshiego

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bitcoin btc

1000 BTC wydobyte za czasów aktywności Satoshiego Nakamoto, zostały przeniesione na nieznane adresy. Wg. dzisiejszego kursu, monety te mają wartość ok. 11 mln dolarów.

Wczoraj, w dniu 11 października miała miejsce transakcja 1000 BTC, wydobytych we wrześniu 2010 roku, jeszcze w tzw. erze Satoshiego. Na dzień dzisiejszy monety te są warte około 11,3 mln dolarów i zostały przesłane do nieznanych portfeli. W tym momencie nie wiadomo kto wykopał te Bitcoiny lub kto jest odbiorcą tak ogromnej kwoty.

Dane udostępnione przez analityków ujawniają jednak, że środki te pozostawały bezczynne przez ostatnie 10 lat. Wygląda na to, że wzrasta liczba transakcji BTC wydobytych w czasach, gdy aktywny był jeszcze Satoshi Nakamoto – pseudonimowy twórca sieci.

Jednak niezależnie od tego, kto był posiadaczem tak ogromnej kwoty, nie dotykał tych Bitcoinów od czasu ostatniej aktywności twórcy BTC. Patrząc na forum bitcointalk, Satoshi ostatni raz dał oznaki życia w grudniu 2010 r.

Rynek kryptowalut reaguje na różne sposoby

Można śmiało powiedzieć, że rynek kryptowalut jest rynkiem niestabilnym, na którym regularnie mają miejsce poważne ruchy w obu kierunkach.

W maju, ktoś wysłał 50 BTC wydobytych w 2009 roku na nieznany adres. Kryptowalutowa społeczność zaczęła spekulować, że jest to rzeczywiście Satoshi Nakamoto. W wyniku związanych z tym obaw, cena BTC gwałtownie spadła.

Jednak nie zawsze ma miejsce taki sam scenariusz. Na początku tego miesiąca miała miejsce kolejna transakcja 50 BTC wykopanych w maju 2010 roku. Jest to okres wciąż znajdujący się w obrębie ery Satoshiego, jednak tym razem rynki w ogóle nie zareagowały.

Czy tym razem odczujemy wpływ tych transakcji na rynek i jeżeli tak to w jaki sposób? Tego dowiemy się w najbliższych dniach.

 

bitcoin btcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.