ProtonMail ujawnia, że od lat „hodluje” swoje płatności w BTC | Wiadomości | CrypS.

ProtonMail ujawnia, że od lat „hodluje” swoje płatności w BTC

Redaktor: Albert Czajkowski
hodl - czyli strategia polegająca na trzymaniu kupionych kryptowalut w oczekiwaniu na moment aż ich wartość wzrośnie

Impact-Site-Verification: -491657504

ProtonMail, szwajcarska firma świadcząca usługi w zakresie e-mail, ujawniła, że nie spieniężyła swoich Bitcoinów, które przez lata przyjmowała w ramach płatności za usługi premium. Informacja była odpowiedzią na tweeta jednego z klientów, który przyznał, że czuje się winny, że wydał Bitcoina na usługi ProtonMail, zamiast trzymać go w dłuższym okresie.

Do wymiany zdań doszło w reakcji na tweeta CCO firmy BitRefill, który polecił posiadaczom Bitcoina, by nie pozbywali się swych kryptoaktywów. ProtonMail zapewniła wspomnianego użytkownika, że może przetrzymać Bitcoina w imieniu klienta, ponieważ ich nie sprzedaje, i od lat nie sprzedawała.

ProtonMail przyjmuje również darowizny w Bitcoinie i dotychczas zgromadził ponad 200 BTC (około 2 mln USD w obecnych cenach). Firma w lipcu 2018 roku rozważała również uruchomienie własnego ICO, ale na razie porzuciła swoje plany w tym zakresie.

hodl - czyli strategia polegająca na trzymaniu kupionych kryptowalut w oczekiwaniu na moment aż ich wartość wzrośniereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.