Prezes Coinbase spotkał się z prezesem Rezerwy Federalnej | Wiadomości | CrypS.

Prezes Coinbase spotkał się z prezesem Rezerwy Federalnej

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
brian-armstrong-coinbase-plany

Według dokumentów Fed, przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell spotkał się z CEO Coinbase Brianem Armstrongiem w dniu 11 maja. Na spotkaniu obecny był również Paul Ryan, były marszałek Izby.

14 maja Armstrong tweetował o tym, że “spędził większość tygodnia w DC spotykając się z członkami Kongresu i szefami różnych agencji federalnych”. Nie wspomniał jednak konkretnie o Powellu.

Spotkanie odbyło się niecały tydzień przed tym, jak Fed ogłosił plany wydania dokumentu dyskusyjnego szczegółowo opisującego jego badania nad cyfrową walutą banku centralnego.

Fed już od jakiegoś czasu bada cyfrowe pieniądze. Rezerwa rozważa CBDC, czyli cyfrowe waluty banku centralnego, jako rodzaj kontrolowanego przez państwo “cyfrowego dolara”. Powell podkreślił jednak, że nie ma pośpiechu w tworzeniu takiej waluty. Co więcej, wielokrotnie powtarzał on, że choć Chiny już pilotują swoją własną państwową walutę cyfrową, to Stany Zjednoczone powinny nadal postępować ostrożnie.

Projekt CBDC będzie wiązał się z ważnymi kwestiami dotyczącymi polityki monetarnej, stabilności finansowej, ochrony konsumentów, prawa i prywatności i będzie wymagał starannego przemyślenia i analizy – w tym wkładu ze strony społeczeństwa i wybranych urzędników.

– powiedział przewodniczący Fed w dniu 20 maja.

Dzień wcześniej, 19 maja, kontroler waluty Michael Hsu zasugerował utworzenie międzyagencyjnej grupy zadaniowej z Fed i FDIC specjalnie dedykowanej kryptowalutom.

Spotkanie 11 maja pomiędzy Armstrongiem i Powellem zbiegło się z krachem cen Bitcoina i innych kryptowalut. W ciągu tego tygodnia Bitcoin spadł z 50 000 USD do około 40 000 USD.

brian-armstrong-coinbase-planyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.