Prezes Coinbase spotkał się z prezesem Rezerwy Federalnej | Wiadomości | CrypS.

Prezes Coinbase spotkał się z prezesem Rezerwy Federalnej

Zerelik Maciej
brian-armstrong-coinbase-plany

Według dokumentów Fed, przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell spotkał się z CEO Coinbase Brianem Armstrongiem w dniu 11 maja. Na spotkaniu obecny był również Paul Ryan, były marszałek Izby.

14 maja Armstrong tweetował o tym, że „spędził większość tygodnia w DC spotykając się z członkami Kongresu i szefami różnych agencji federalnych”. Nie wspomniał jednak konkretnie o Powellu.

Spotkanie odbyło się niecały tydzień przed tym, jak Fed ogłosił plany wydania dokumentu dyskusyjnego szczegółowo opisującego jego badania nad cyfrową walutą banku centralnego.

Fed już od jakiegoś czasu bada cyfrowe pieniądze. Rezerwa rozważa CBDC, czyli cyfrowe waluty banku centralnego, jako rodzaj kontrolowanego przez państwo „cyfrowego dolara”. Powell podkreślił jednak, że nie ma pośpiechu w tworzeniu takiej waluty. Co więcej, wielokrotnie powtarzał on, że choć Chiny już pilotują swoją własną państwową walutę cyfrową, to Stany Zjednoczone powinny nadal postępować ostrożnie.

Projekt CBDC będzie wiązał się z ważnymi kwestiami dotyczącymi polityki monetarnej, stabilności finansowej, ochrony konsumentów, prawa i prywatności i będzie wymagał starannego przemyślenia i analizy – w tym wkładu ze strony społeczeństwa i wybranych urzędników.

– powiedział przewodniczący Fed w dniu 20 maja.

Dzień wcześniej, 19 maja, kontroler waluty Michael Hsu zasugerował utworzenie międzyagencyjnej grupy zadaniowej z Fed i FDIC specjalnie dedykowanej kryptowalutom.

Spotkanie 11 maja pomiędzy Armstrongiem i Powellem zbiegło się z krachem cen Bitcoina i innych kryptowalut. W ciągu tego tygodnia Bitcoin spadł z 50 000 USD do około 40 000 USD.

brian-armstrong-coinbase-plany
reklama
reklama