Premier Japonii ogłasza przełomowe zmiany dla Web3

Japonia
W tym poście:
XRP
-2.83%

Premier Japonii Fumio Kishida ogłosił, że jego kraj planuje zostać liderem w dziedzinie innowacji Web3. Potwierdził też, że jego rząd będzie wspierał branżę blockchaina i kryptowalut.


  • Premier Japonii potwierdził, że jego rząd chce wspierać innowacje.
  • Władze będą obniżać podatki dla innowacyjnych firm z rynku Web3.

Premier Japonii chce wspierać Web3

Kishida powiedział powyższe podczas swojego przemówienia otwierającego konferencję WebX2024. W czasie wystąpienia podkreślił proaktywne podejście Japonii do nowych technologii, zauważając, że rząd wdrożył już znaczące środki regulacyjne, by pomóc w rozwoju ekosystemu.

O jakie działania władz chodzi? Np. o reformy podatkowe i szerszą strategię wspierania startupów z rynku Web3.

Japonia znosi podatki od niezrealizowanych zysków z kryptowalut, co ma na celu zmniejszenie presji finansowej na nowopowstające firmy. Władze chcą przyciągnąć do siebie międzynarodowych przedsiębiorców, którzy otwieraliby w Japonii swoje firmy. Do tego ma dojść stymulacja krajowych innowatorów.

„Nowy kapitalizm”

Wszystko to ma złożyć się na politykę „Nowego kapitalizmu”, której celem jest „zrównoważenie wzrostu gospodarczego z dobrobytem społecznym”. Wszystko poprzez wykorzystanie innowacyjnych technologii w celu rozwiązania wyzwań społecznych.

Zdaniem szefa rządu to jednak coś więcej niż tylko polityka gospodarcza. W jego oczach to tworzenie nowego społeczeństwa, w którym innowacje prowadzą do namacalnych ulepszeń w życiu codziennym.

Premierowi wtórował minister handlu i przemysłu, Takeru Saito. Przyznał, że rząd Japonii ma wdrożyć dodatkowe reformy podatkowe, które będą wspierać innowacyjne firmy.

Warto dodać, że Japonia musi postawić na automatyzację i robotyzację, bowiem ma mocno starzejące się społeczeństwo.

Roboty napędzane AI czy zautomatyzowane, oparte np. na smart kontraktach procedury urzędowe mogą okazać się ratunkiem dla kraju, w którym liczba młodych obywateli jest mniejsza niż seniorów (brzmi znajomo, prawda?).

Wcale nie jest tak kolorowo?

Sytuacja rynku kryptowalut wcale nie jest jednak idealna. W lipcu 2024 r. giełda Gate.io ogłosiła, że kończy swoją działalność w Japonii. Powodem były zbyt surowe przepisy dotyczące cyfrowych aktywów, jakie obowiązują w kraju.

Z kolei w maju 2024 r. DMM Bitcoin, główna japońska giełda kryptowalut, została zhakowana, co spowodowało stratę 305 milionów dolarów w BTC.

Jednocześnie jednak w sierpniu ogłoszono, że kryptowaluta Ripple, XRP, ma stać się środkiem płatniczym w kraju.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->