Powstanie nowa sieć do płatności bitcoinem. W czym ma być lepsza od Lighting Network? | Wiadomości | CrypS.

Powstanie nowa sieć do płatności bitcoinem. W czym ma być lepsza od Lighting Network?

LN

Nowa sieć od Ark Labs została stworzone po to, aby umożliwić transakcje w BTC poza siecią główną czołowej kryptowaluty w taki sposób, by rozwiązywać problemy z którymi poradzić nie może sobie Lightning Network (LN).


  • Ark Labs dąży do tego, aby budować i ulepszać to, co wniósł LN do sieci Bitcoina,
  • Celem nowej sieci L2 jest pozwolenie na tanie i szybkie transakcje w BTC.

Ta sieć L2 ma być lepsza od LN

Zespół odpowiedzialny za protokół warstwy drugiej (L2) dla sieci Bitcoina widniejący pod nazwą Ark Labs pracuje nad budową szybkiego i taniego systemu płatności dla czołowej kryptowaluty. Jego celem jest stworzenie lepszej L2 niż LN. 

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem wydanym we wtorek nowa firma powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie na skalowalne płatności w bitcoinach. Obecnie przedsiębiorstwo to bierze sobie za cel opracowanie otwartej implementacji protokołu Ark. Działania te mają rozpocząć się jeszcze w 2024 roku.

Ark ma rozwiązywać problem tzw. płynności przychodzącej w LN. Protokół ten, pierwotnie zaproponowany w 2023 r., reprezentuje rozwiązanie skalujące L2, które współpracuje z LN, przy czym zapewnia bardziej uproszczoną obsługę użytkownika przy jednoczesnym zapewnieniu mu samodzielnej opieki nad jego aktywami.

Główne zalety Ark

W przeciwieństwie do Lightning Network użytkownicy nie muszą zarządzać kanałami płatności ani płynnością przychodzącą i wychodzącą, aby dokonywać płatności. Nie muszą oni również konfigurować własnych węzłów, wystarczy lekki portfel na smartfonie, aby rozpocząć wysyłanie i odbieranie samodzielnych płatności Ark.

Ark składa się z sieci dostawców usług Ark (ASP), z którymi użytkownicy mogą łączyć się za pośrednictwem portfeli kompatybilnych z protokołem. ASP to zaufany serwer, który po złożeniu depozytu wystawia użytkownikowi „wirtualne transakcje”, które można następnie niewielkim kosztem przesyłać między użytkownikami tej samej ASP, czy wysyłać do użytkowników różnych ASP za pośrednictwem LN.

Zapewniając użytkownikom możliwość realizacji transakcji on-chain, można mieć pewność, że mają pełną kontrolę nad swoimi środkami, nawet jeśli ich ASP przejdzie w tryb offline

– podkreślili przedstawiciele Ark Labs.

LNreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.