Poważne ruchy mogą oznaczać, że grube ryby zabezpieczają kolejny wzrost BTC | Wiadomości | CrypS.

Poważne ruchy mogą oznaczać, że grube ryby zabezpieczają kolejny wzrost BTC

Redaktor: Albert Czajkowski
już dziś na nyse rozpocznie się handel pierwszym bitcoin etf w historii usa

Grube ryby bitcoinowe są w tym tygodniu w centrum uwagi, ponieważ nawyki kupna i sprzedaży rozdzielają narrację cenową BTC. Nowe ustalenia firmy analitycznej CryptoQuant pokazują, że inwestujący w instrumenty pochodne wiodą prym pod względem zakładów na wzrost wartości BTC.

Druga połowa listopada przyniosła wyraźny wzrost wskaźnika kupna/sprzedaży na głównej platformie handlu instrumentami pochodnymi Deribit. Dla analityka Cole’a Garnera jest to pewny znak, że akcja cenowa w najbliższym czasie zareaguje pozytywnie.

– Ostatnio zauważyłem, że stosunek kupna i sprzedaży kontraktów terminowych na giełdzie Deribit jest wskaźnikiem świadczącym o nieprawidłowej sytuacji na rynku. To jest 30-dniowa WMA. Silne pozytywne trendy wskaźnika poprzedzały każdy silny trend wzrostu ceny. I właśnie teraz wskaźnik wykazuje kolejny tego typu trend – powiedział Garner.

Małe zasoby BTC na giełdach

Dane te wiążą się z innymi niedawnymi obserwacjami spadku zainteresowania grubych ryb mimo korekty ceny po rekordowych wartościach. Rezerwy giełdowe w szerszym ujęciu znajdują się obecnie na czteroletnich minimach, co oznacza, że giełdy mają mniej BTC w swoich księgach niż w jakimkolwiek momencie po rekordowym poziomie 20 tys. USD w 2017 roku.

Z odwrotną sytuacją mamy do czynienia na rynku stablecoinów. Wykup tych aktywów pobił w tym tygodniu swoje własne rekordy wszech czasów, co może wskazywać na to, że grube ryby zabezpieczają ekspozycję na BTC.

Wkrótce ważne decyzje Fed

– Indeks Redeemed Stable Coin wskazuje rekordowe wartości. Nie jestem pewien, czy grube ryby spieniężają tokeny przed zmiennością rynku w odpowiedzi na oświadczenie FOMC z 16 grudnia, ale to również jedna z niewiadomych. Na razie jesteśmy ostrożni do czasu rozwiania części wątpliwości – wyjaśnił Dan Lim z CryptoQuant.

W tym tygodniu odbędzie się posiedzenie Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, na którym zostaną przedstawione informacje dotyczące zmian w wykupie aktywów, co może mieć daleko idące konsekwencje zarówno dla rynków makro, jak i kryptowalut.

już dziś na nyse rozpocznie się handel pierwszym bitcoin etf w historii usareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.