Potężny fundusz inwestycyjny wspiera Krakena | Wiadomości | CrypS.

Potężny fundusz inwestycyjny wspiera Krakena

Mariusz Przepiórka
kraken wraca do japoni

Fundusz inwestycyjny RIT Capital Partners o wartości 5,3 mld USD nabył udziały w czołowej giełdzie kryptowalutowej Kraken. Londyński fundusz, który wcześniej funkcjonował jako Rothschild Investment Trust, jest powiązany z angielską rodziną bankierów poprzez prezesa Jacoba Rothschilda.

W informacji przesłanej do inwestorów 12 kwietnia, James Glass opisał giełdę jako „jedną z największych na świecie giełd kryptowalutowych, która ma ponad 6 mln klientów i jest czwartą największą giełdą pod względem wolumenu obrotów”. Glass wskazał, że przejęcie udziałów może być częściowo związane z potencjalnym wejściem Krakena na giełdę. Według doniesień medialnych platforma rozważa listing giełdowy w 2022 roku.

Kwota inwestycji RIT Capital nie została ujawniona, jednak wydaje się, że firma jest przekonana o wzroście wartości Krakena, czego podstawą ma być sukces jego głównego rywala Coinbase. Fundusz zauważa, że inwestycja w giełdę Kraken ma duży potencjał wzrostowy w świetle rozmów na temat kolejnej rundy pozyskiwania funduszy, która może zwiększyć wycenę firmy do poziomu 10-20 mld USD.

Kolejna inwestycja funduszu w kryptowaluty

Według danych kryptowalutowego portalu analitycznego CoinMarketCap, w ciągu ostatnich 24 godzin giełda Kraken przetworzyła transakcje o wartości ponad 2 mld USD, podczas gdy w przypadku giełdy Coinbase wolumen obrotów w tym samym czasie wyniósł około 3,9 mld USD.

Fundusz RIT Capital Partners został założony na początku lat 60. ubiegłego wieku i obecnie dysponuje środkami w wysokości ponad 5 mld USD. Fundusz wszedł na giełdę w Londynie w 1988 roku, a cena jego akcji wynosi obecnie około 3300 USD. Inwestycja w giełdę Kraken nie jest pierwszym przedsięwzięciem w branży kryptowalutowej. W grudniu 2020 roku brytyjski fundusz wsparł rundę inwestycyjną o wartości 142 mln USD dla spółki Paxos, kryptowalutowego partnera firmy PayPal i emitenta stablecoinów.

kraken wraca do japonireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.