Polymarket ukarany przez CFTC grzywną w wysokości 1,4 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Polymarket ukarany przez CFTC grzywną w wysokości 1,4 mln USD

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
cftc

Polymarket, czyli platforma rynku prognostycznego oparta na blockchain, zawarła ugodę z Amerykańską Komisją Nadzoru Finansowego (CFTC). Wedle CFTC, witryna bez rejestracji pozwalała ludziom obstawiać zakłady. Teraz musi zapłacić grzywnę w wysokości 1,4 mln USD.

Commodity Futures Trading Commission (CFTC), czyli amerykański organ nadzoru finansowego poinformował o ugodzie z Polymarket. Zgodnie z postanowieniem, Polymarket od blisko czerwca 2020 roku oferował pozagiełdowe kontrakty na opcje binarne oraz nie uzyskał rejestracji zgodnie z regulacjami CEA i CFTC.

Wedle postanowienia wydanego przez CFTC, Polymarket ma obowiązek zapłaty kary pieniężnej w wysokości 1,4 mln USD oraz musi wycofać wszelkie rynki, które nie są zgodne z przepisami CFTC i Commodity Exchange Act (CEA).

Zawarcie porozumienia skomentował również Polymarket.

Vincent McGonagle, pełniący obowiązki dyrektora do spraw egzekwowania prawa, wezwał platformy instrumentów pochodnych do zarejestrowania się. Zwrócił szczególną uwagę na podmioty, które działają w sektorze finansów zdecentralizowanych (DeFi):

Wszystkie rynki instrumentów pochodnych muszą działać w granicach prawa, niezależnie od używanej technologii, a w szczególności dotyczy to tak zwanych zdecentralizowanych finansów lub przestrzeni „DeFi”.

CFTC poinformowało, że współpraca Polymarket przyczyniła się do obniżenia kary pieniężnej. Wszystkie rynki instrumentów pochodnych zobowiązane są do działania zgodnego z przepisami prawa, bez względu na stosowaną technologię. Jest to pierwsze działanie egzekucyjne CFTC w przestrzeni kryptograficznej w 2022 roku.

Dochodzenie CFTC

Już w październiku poprzedniego roku pojawiły się informacje, że Polymarket znajduje się pod lupą CFTC za oferowanie ryzykownych krypto zakładów.  Podobno Polymarket zatrudniło Jamesa McDonalda, czyli partnera w firmie prawniczej Sullivan & Cromwell do zajęcia się dochodzeniem CFTC. McDonald doskonale zna CFTC. Zwłaszcza, że do zeszłego roku był szefem działu egzekwowania przepisów tego regulatora.

cftcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.