Polymarket ukarany przez CFTC grzywną w wysokości 1,4 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Polymarket ukarany przez CFTC grzywną w wysokości 1,4 mln USD

Anna Sutowicz
cftc

Polymarket, czyli platforma rynku prognostycznego oparta na blockchain, zawarła ugodę z Amerykańską Komisją Nadzoru Finansowego (CFTC). Wedle CFTC, witryna bez rejestracji pozwalała ludziom obstawiać zakłady. Teraz musi zapłacić grzywnę w wysokości 1,4 mln USD.

Commodity Futures Trading Commission (CFTC), czyli amerykański organ nadzoru finansowego poinformował o ugodzie z Polymarket. Zgodnie z postanowieniem, Polymarket od blisko czerwca 2020 roku oferował pozagiełdowe kontrakty na opcje binarne oraz nie uzyskał rejestracji zgodnie z regulacjami CEA i CFTC.

Wedle postanowienia wydanego przez CFTC, Polymarket ma obowiązek zapłaty kary pieniężnej w wysokości 1,4 mln USD oraz musi wycofać wszelkie rynki, które nie są zgodne z przepisami CFTC i Commodity Exchange Act (CEA).

Zawarcie porozumienia skomentował również Polymarket.

Vincent McGonagle, pełniący obowiązki dyrektora do spraw egzekwowania prawa, wezwał platformy instrumentów pochodnych do zarejestrowania się. Zwrócił szczególną uwagę na podmioty, które działają w sektorze finansów zdecentralizowanych (DeFi):

Wszystkie rynki instrumentów pochodnych muszą działać w granicach prawa, niezależnie od używanej technologii, a w szczególności dotyczy to tak zwanych zdecentralizowanych finansów lub przestrzeni „DeFi”.

CFTC poinformowało, że współpraca Polymarket przyczyniła się do obniżenia kary pieniężnej. Wszystkie rynki instrumentów pochodnych zobowiązane są do działania zgodnego z przepisami prawa, bez względu na stosowaną technologię. Jest to pierwsze działanie egzekucyjne CFTC w przestrzeni kryptograficznej w 2022 roku.

Dochodzenie CFTC

Już w październiku poprzedniego roku pojawiły się informacje, że Polymarket znajduje się pod lupą CFTC za oferowanie ryzykownych krypto zakładów.  Podobno Polymarket zatrudniło Jamesa McDonalda, czyli partnera w firmie prawniczej Sullivan & Cromwell do zajęcia się dochodzeniem CFTC. McDonald doskonale zna CFTC. Zwłaszcza, że do zeszłego roku był szefem działu egzekwowania przepisów tego regulatora.

cftc
reklama
reklama