Polygon usuwa błąd zagrażający tokenom o wartości 24 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Polygon usuwa błąd zagrażający tokenom o wartości 24 mld USD

Mariusz Przepiórka
polygon

Sieć skalująca Polygon oparta na blockchainie Ethereum usunęła lukę, która narażała bezpieczeństwo tokenów MATIC o wartości blisko 24 mld USD. Zgodnie z wpisem na blogu Polygon, „krytyczna” luka w kontrakcie Proof-of-Stake (PoS) Genesis sieci została po raz pierwszy wskazana przez dwóch etycznych hakerów 3 i 4 grudnia na platformie Immunefi.

Luka w zabezpieczeniach stanowiła zagrożenie dla ponad 9,27 mld tokenów MATIC, które są wyceniane na około 23,6 mld USD. To niemal cała podaż tokenów MATIC, która wynosi 10 mld sztuk. Polygon wskazał, że błąd został usunięty w bloku #22156660 już 5 grudnia. Sieć zauważyła również, że „złośliwemu hakerowi” udało się ukraść 801 601 tokenów MATIC (2,04 mln USD) przed usunięciem luki.

2,2 mln USD nagrody dla etycznego hakera

Firma stwierdziła, że problem został naprawiony za zamkniętymi drzwiami, zgodnie z polityką „cichych poprawek” wprowadzoną przez zespół Go Ethereum (Geth) w listopadzie 2020 roku. Zgodnie z wytycznymi, projekty lub deweloperzy informują o kluczowych poprawkach błędów 4-8 tygodni po ich wprowadzeniu na rynek, aby uniknąć ryzyka ataku w czasie usuwania błędów i luk.

Według Immunefi, etyczny haker „Leon Spacewalker” jako pierwszy zgłosił lukę w zabezpieczeniach i za swoje działania zostanie nagrodzony stablecoinami o wartości 2,2 mln USD. Drugi haker, którego nazwy nie podano, określany mianem „Whitehat2” otrzyma od firmy Polygon 500 000 tokenów MATIC (1,27 mln USD).

MATIC zyskuje na wartości

Współzałożyciel Polygonu Jaynti Kanani podkreślił zdolność sieci do szybkiego rozwiązania krytycznych błędów. We wpisie na firmowym blogu zauważył, że „ważne jest to, że był to test odporności naszej sieci, jak również naszej zdolności do zdecydowanego działania pod presją. Biorąc pod uwagę, jak wiele było na szali, wierzę, że nasz zespół podjął najlepsze możliwe decyzje biorąc pod uwagę okoliczności”.

Według danych udostępnianych przez Coingecko, tokeny MATIC są wyceniane na 2,45 USD i w ciągu ostatnich 30 dni zyskały 35,1% wartości, mimo spadków na rynku kryptowalut, do jakich doszło w ostatnim miesiącu.

polygon
reklama
reklama