Południowoamerykański gigant przyjmuje płatności kryptowalutowe | Wiadomości | CrypS.

Południowoamerykański gigant przyjmuje płatności kryptowalutowe

Mariusz Przepiórka
Południowoamerykański gigant przyjmuje płatności kryptowalutowe

28 kwietnia MercadoLibre (MELI), największa latynoamerykańska platforma handlowa o wartości 81 mld USD, uruchomiła sekcję nieruchomości poświęconą kryptowalutom. Firma nie rozlicza bezpośrednio transakcji na rynku nieruchomości, ale legitymizuje tę kategorię jako system płatności.

Krypto płatności od MercadoLibre

Grupa jest również właścicielem Mercado Pago, systemu płatności cyfrowych dla transakcji online i offline, a także Mercado Envios, platformy logistycznej, która zapewnia usługi realizacji zamówień, magazynowania i wysyłki. Aktualna oferta obejmuje domy, mieszkania, grunty i nieruchomości komercyjne zlokalizowane w Buenos Aires, Santa Fe i Cordobie.

Rynek może wydawać się niszowy, jednak na webinarium Mercado Libre poświęconym mechanizmom działania kryptowalut i ich wpływowi na rynek wzięło udział 300 agentów nieruchomości. Wiadomość o kryptowalutach mogła jednak mieć ograniczony zasięg, ponieważ w sekcji nieruchomości aktualnie znajduje się niespełna 90 ofert, a ceny są podawane w USD. Podobnie jak w przypadku nieruchomości opłacanych w dolarach amerykańskich, peso argentyńskich lub realach brazylijskich, kryptowalutowa transakcja jest obsługiwana poza platformą Mercado Libre.

Duża popularność kryptowalut w Argentynie

Analitycy mogli jednak nie przewidzieć potencjału BTC, ETH i USDT, jako środka wymiany w Argentynie. Według Statista, wolumen obrotów brutto Mercado Libre stanowi 25,4% wszystkich sprzedaży e-commerce w Ameryce Łacińskiej. Oczekuje się, że w roku 2021 sprzedaż osiągnie wartość 25 mld USD. Argentyna natomiast może stać się sztandarowym przykładem adopcji kryptowalut, ponieważ produkt krajowy brutto tego kraju spadł o 10% w 2020 roku, a skumulowana inflacja w ciągu ostatnich 12 miesięcy wyniosła 42,6%. Biorąc pod uwagę, że bank centralny ogranicza skup obcych walut do 200 USD miesięcznie, kryptowaluty skutecznie funkcjonują jako nośnik bogactwa obywateli.

Południowoamerykański gigant przyjmuje płatności kryptowalutowereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.