Północnokoreańskie "Bureau 121" posiada armię 6000 hakerów | Wiadomości | CrypS.

Północnokoreańskie “Bureau 121” posiada armię 6000 hakerów

Redakcja
północno koreański haker kradnie kryptowaluty

Raport ujawniony przez amerykańską armię wskazuje, że Korea Północna ma obecnie ponad 6000 hakerów stacjonujących m.in. w takich krajach jak Białoruś, Chiny, Indie, Malezja, Rosja.

Działania czterech pododdziałów nadzoruje Bureau 121, jednostka kierująca wojną cybernetyczną Korei Północnej.

Raport, nazwany North Korean Tactics, sugeruje, że hakerzy nie prowadzą wyłącznie cyberataków z samej Korei Północnej, ponieważ kraj ten nie posiada infrastruktury informatycznej do prowadzenia masowych akcji.

Wydział przestępstw finansowych

Wydział ds. przestępstw finansowych zwany Grupą Bluenoroff ma około 1700 członków i zajmuje się przestępstwami kryptowalutowymi “koncentrując się na długoterminowej ocenie i wykorzystywaniu słabych punktów sieci wroga”.

Najsłynniejszy z zespołów, Grupa Lazarus, przeprowadziła w latach 2016-2017 wiele ważnych ataków hakerskich na giełdy kryptowalutowe i wypuściła złośliwe oprogramowanie WannaCry. Grupa Lazarus stała także za atakiem na Sony picture.

Jej misją jest “wywołanie społecznego chaosu poprzez uzbrojenie słabych punktów sieci wroga i dostarczenie użytecznego ładunku, jeśli zostanie do tego nakierowany przez reżim”. Armia amerykańska nie była w stanie oszacować, ilu hakerów jest w tej dywizji.

W marcu amerykański Departament Skarbu Urzędu Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) usankcjonował dwóch obywateli Chin oskarżonych o pranie kryptowalut, które zostały skradzione podczas włamanie na jedną z giełd w 2018 roku. Atak ten był powiązany z grupą Lazarus. OFAC oskarżył Yinyin Tian i Juiadong Li o pomoc w “złośliwej działalności w cyberprzestrzeni”.

Według najnowszych doniesień, cyberprzestępcy z Korei Północnej podejrzewani są o wykorzystywanie prywatnych monet w celu zamiany skradzionych funduszy na gotówkę.

północno koreański haker kradnie kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.