Podszywali się pod kościoły, by ukryć nielegalny handel kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

Podszywali się pod kościoły, by ukryć nielegalny handel kryptowalutami

Anna Sutowicz
Podszywali się pod kościoły, by ukryć nielegalny handel kryptowalutami

Organizatorzy społeczności „Crypto Churches of New Hampshire” i „Churches of the Invisible Hand” przyznali się do winy. Podszywali się pod kościoły, by zatuszować handel kryptowalutami.


Sąd Okręgowy w New Hampshire poinformował, że Andrew Spinella, Rene Spinella i Richard Paul przyznali się do popełniania oszustw i prania pieniędzy przy użyciu kryptowalut. Prokurator USA John J. Farley powiedział, że sprawcy próbowali zatuszować swoje nielegalne działania. Korzystali z oszukańczych środków, po to by wprowadzić banki w błąd, co do prawdziwego celu zakładanych kont.

Jak działali?

Według dokumentów sądowych, w latach 2016-2021 oskarżeni otworzyli rachunki bankowe, by następnie umożliwić Ianowi Freemanowi handel kryptowalutami. A. Spinella otworzył w tym celu konto osobiste, natomiast Rene Spinella i Richard Paul otworzyli konta komercyjne o nazwie „Crypto Church of New Hampshire” i „Church of the Invisible Hand”. Pracownik banku, który zakładał im konta, był wówczas informowany, że datki religijne będą napływać z całego świata. Prokuratorzy twierdzą, że konta nie były wykorzystywane przez kościoły, ale przez Iana Freemana do handlu wirtualną walutą.

Bank zamknąłby im rachunki

Oskarżeni byli świadomi tego, że banki zamknęłyby konta wykorzystywane do nielicencjonowanej działalności związanej z kryptowalutami. Jak przekazało biuro prokuratora amerykańskiego:

Każdy z oskarżonych miał świadomość, że banki zamkną te rachunki, jeśli będą wiedziały, że rachunki są wykorzystywane do prowadzenia nielicencjonowanej działalności związanej z wirtualną walutą. Aby chronić integralność naszego systemu finansowego, będziemy nadal ściśle współpracować z naszymi partnerami organów ścigania w celu identyfikowania i ścigania osób uczestniczących w oszustwach związanych z wirtualną walutą.

A. Spinella, R. Spinella, R. Paul zostali aresztowani w marcu ubiegłego roku. Oskarżono ich wówczas o ułatwianie prania pieniędzy za pomocą kryptowalut. W ich wypadku, zakończenie procesu planowane jest w lipcu 2022 roku. Freeman ma stanąć przed sądem 1 listopada 2022 roku. Ian Freeman jest liderem libertariańskiej grupy Free Keene.

Podszywali się pod kościoły, by ukryć nielegalny handel kryptowalutamireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.