Platforma Cred zawiesza działalność ze względu na dochodzenie | Wiadomości | CrypS.

Platforma Cred zawiesza działalność ze względu na dochodzenie

Zerelik Maciej
Cred zwiesza działalność

Cred, amerykańska firma świadcząca usługi kryptowalutowych pożyczek, oficjalnie zawiesiła działalność ze względu na trwające dochodzenie.

29 października zarząd Cred ogłosił na Twitterze, że firma współpracuje z organami ścigania podczas dochodzenia w sprawie „niedawnego oszustwa”.

W ramach trwającego śledztwa, Cred zawiesił „wszystkie wpłaty i wypłaty środków”. Firma ma przedstawić więcej informacji na ten temat w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Uphold zakończył współpracę z Credem

Ogłoszenie pojawiło się wkrótce po tym, jak Uphold – jedna z większych amerykańskich kryptowalutowych platform transakcyjnych – zakończyła współpracę z Credem. W dniu 25 października Uphold wydał oficjalne oświadczenie, w którym stwierdził, że firma „zakończyła współpracę z zewnętrznym dostawcą kryptowalutowych usług pożyczkowych Cred”. Uphold dodał, że użytkownicy platformy nie będą mogli już połączyć swojego portfela z usługą pożyczkową.

Według niektórych klientów Uphold, problemy Creda mogły rozpocząć się już wcześniej. Pewien użytkownik w rozmowie z Cointelegraphem stwierdził, że pierwsze problemy ze zleceniem wypłat zauważył już 15 października. Po skontaktowaniu się z Uphold, support stwierdził, że problem był spowodowany przez platformę Cred.

Wkrótce po ogłoszeniu zakończenia współpracy, Cred wyłączył możliwość komunikacji dla wszystkich członków swojej telegramowej grupy. Prezes Cred Dan Schatt powiedział, że firma „docenia przeszłą współpracę z Uphold i zapewni, że użytkownicy są informowani o wszelkich aktualizacjach o ich kontach Cred”.

 

Cred zwiesza działalność
reklama
reklama