Platforma bitFlyer połączy Europę z Japonią | Wiadomości | CrypS.

Platforma bitFlyer połączy Europę z Japonią

Mariusz Przepiórka
bitflyer udostępni japoński rynek klientom z europy

Giełda kryptowalutowa bitFlyer poinformowała o wprowadzeniu możliwości transgranicznego tradingu na swej platformie transakcyjnej. Dzięki temu użytkownicy giełdy w Europie uzyskają, z regulowanej u siebie platformy, dostęp do japońskich rynków bitcoina.

Zgodnie z komunikatem bitFlyer jest pierwszą giełdą kryptowalutową, która ma prawo działać w Japonii, Unii Europejskiej i w Stanach Zjednoczonych. To także pierwsza giełda, która umożliwia transgraniczny dostęp do japońskiej płynności BTC. Użytkownicy zawierający transakcje na BTC/JPY poprzez bitFlyer Europe nadal będą podlegali europejskiej polityce prywatności, a ich prawa pozostaną bez zmian.

Andy Bryant z bitFlyer Europe powiedział, że uruchomienie transgranicznego tradingu jest  rewolucją w branży kryptowalutowej. To również duży krok w rozwoju giełdy. Wcześniej udział traderów z Europy w parze BTC/JPY był praktycznie niemożliwy bez przechodzenia wielu dodatkowych procedur. Korzyści z transgranicznego tradingu to między innymi dostęp do większej płynności, co pozwala na szybszą realizację transakcji. To z kolei zmniejsza ryzyko przesunięć i spready pomiędzy cenami kupna i sprzedaży. Japonia jest jednym z największych rynków bitcoina na świecie. Według Bitcoin Japanese, kraj obsługuje około 20% globalnej wymiany BTC na JPY.

Krok w stronę rozwoju branży

Zdaniem Yuzo Kano, założyciela całej grupy bitFlyer i prezesa bitFlyer Europe, celem giełdy zawsze było stworzenie prawdziwie globalnej platformy tradingowej dla posiadaczy kryptowalut. Platforma taka pozwala użytkownikom na osiąganie korzyści ze skali, głębi i płynności jednego, ogromnego rynku. Płynność jest stałym wyzwaniem dla rynków kryptowalutowych. Stanowi ona podstawę dalszego rozwoju i zrównoważonego rozwoju BTC oraz całej branży kryptowalutowej. W opinii Yuzo Kano, kroki podjęte przez bitFlyer są ważnym wydarzeniem na drodze do osiągnięcia dalszych sukcesów branży krypto.

bitflyer udostępni japoński rynek klientom z europyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.