Planowali włamanie i kradzież dziesiątek milionów dolarów w bitoinach

włamywacze btc

W zeszły czwartek dwóch mężczyzn zostało aresztowanych w Wirginii za rzekomy plan kradzieży dziesiątek milionów dolarów w bitcoinach z domu w hrabstwie Westchester.

W okresie od 18 maja do 24 maja 2020 r. oskarżeni planowali włamać się do domu w środku nocy i zmusić mieszkańców do ujawnienia klucza prywatnego do ich portfeli kryptowalut.

Dominic Pineda i Shon Morgan, zostali postawieni w stan oskarżenia w piątek i oskarżeni o spisek w celu popełnienia rabunku, za który grozi kara do 20 lat więzienia.

Jak wskazano w akcie oskarżenia, uczestniczyli oni w brutalnym planie włamania się do domu rodzinnego w środku nocy i zmuszenia jego mieszkańców do podania kluczy do portfela, który miał zawierać dziesiątki milionów dolarów w bitcoinach. Dzięki pracy FBI oskarżeni zostaną teraz pociągnięci do odpowiedzialności za rzekome czyny. – podał adwokat Damian Williams w swoim oświadczeniu

Akt oskarżenia został otwarty w piątek w sądzie federalnym White Plains, gdzie sprawa będzie rozpatrywana.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->