Pies, który stał się symbolem Dogecoin jest poważnie chory | Wiadomości | CrypS.

Pies, który stał się symbolem Dogecoin jest poważnie chory

Redakcja
dogecoin największą kryptowalutą pow po bitcoinie

Shiba Inu o imieniu Kabosu, który stał się postacią meme i twarzą kryptowaluty Dogecoin, ma poważne problemy zdrowotne. Takie informacje przekazała jego właścicielka – Atsuko Sato.


Japonka ujawniła, że Kabosu “jest w bardzo niebezpiecznej sytuacji”:

Mieliśmy dziś w szpitalu akcję krwiodawstwa. Wieczorem zadzwonił do mnie lekarz. Powiedziano mi, że to bardzo niebezpieczne. Nie spodziewałem się, że będzie tak źle.

Wcześniej na swoim blogu wspominała o zdiagnozowanej chorobie nerek i pogarszającym się apetycie psa.

Kabos w listopadzie skończył 17 lat. Przeciętny Shiba Inu żyje 12-15 lat.

Właścicielka psa powiedziała jednak, że otrzymuje wsparcie z całego świata i ma nadzieję, że jej pupilowi nic się nie stanie.

Jeden z użytkowników Twittera zaoferował pełne pokrycie “wszelkich kosztów niezbędnych do zapewnienia najlepszego możliwego leczenia”, a współzałożyciel Dogecoina Billy Marcus poprosił swoich 2 miliony zwolenników o wysłanie “miłości, modlitw i dobrego humoru” do Sato i Kabosa.

To właśnie Kabosa zainspirował Marcusa i Jacksona Palmera do stworzenia kryptowaluty meme w 2013 roku. W 2018 roku twórca Ethereum Vitalik Buterin odwiedził właściciela psa w Tokio.

dogecoin największą kryptowalutą pow po bitcoiniereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.