Philips zaakceptuje BTC i ETH na aukcji Banksy'ego | Wiadomości | CrypS.

Philips zaakceptuje BTC i ETH na aukcji Banksy’ego

Redakcja
philips kryptowaluty banksy

Philips wystawi na aukcję światowej sławy dzieło sztuki o nazwie „Laugh Now Panel A” stworzone przez anonimowego ulicznego artystę Banksy’ego. Jonathan Crockett – dyrektor firmy w Azji – ogłosił, że jako środek płatności akceptowane będą również BTC i ETH.

Philips testuje kryptowaluty

W ostatnim wywiadzie dla Bloomberga Jonathan Crockett ogłosił, że Philips zaakceptuje dwie największe kryptowaluty – bitcoin i ether – za zakup dzieła „Laugh Now Panel A” Banksy’ego. Dyrektor ujawnił, że sprzedawca nalegał na ten ruch, ponieważ zapewni mu to więcej potencjalnych nabywców i wyższą cenę końcową:

Tak naprawdę robimy to, ponieważ sprzedawca był otwarty na pomysł otwarcia licytacji na nową pulę potencjalnych nabywców, a tym samym osiągnięcia wyższej ceny sprzedaży.

Dodatkowo, Crockett nakreślił niedawny sukces kryptowalut, stwierdzając, że ruch Philipsa był „nieunikniony”.

Crockett wyjaśnił, że nabywcy będą mogli skorzystać tylko z dwóch największych monet pod względem kapitalizacji rynkowej – bitcoina i etheru. Ci, którzy preferują płatność w fiatach, będą mogli też zapłacić w dolarach hongkońskich. Cena „Laugh Now Panel A” Banksy’ego szacowana jest na od 2 820 000 do 4 100 000 dolarów.

Crockett zgodził się, że wiele azjatyckich firm wykazało ostatnio zainteresowanie potencjałem kryptowalut. Dodał, że gigant technologiczny Philips póki co tylko testuje taką opcję, ponieważ nigdy wcześniej nie miał do czynienia z aktywami cyfrowymi.

Krypto kolekcjonerstwo

W jeszcze innej aukcji, zaprezentowanej przez Goldin Auctions na początku tego roku, anonimowy nabywca zakupił podpisaną kartę piłkarską Toma Brady’ego za LTC o wartości około 1,7 mln USD. Firma poinformowała, że jest to najdroższy przedmiot, za który zapłacono w cyfrowych aktywach, odkąd zaczęła przyjmować takie płatności.

Już wtedy Ken Goldin – założyciel Goldin Auctions – stwierdził, że jego spółka nadal będzie akceptować kryptowaluty, ponieważ kupujący preferują je jako sposób płatności:

Karty handlowe i kryptowaluty to obecnie dwie z najszybciej rozwijających się alternatywnych klas aktywów i wiemy, że społeczności te w dużym stopniu się pokrywają.

Karta Toma Brady’ego jest uważana za „Świętego Graala” branży kolekcjonerskiej.

philips kryptowaluty banksyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.