Peter Thiel: Bitcoin może być "chińską bronią finansową" | Wiadomości | CrypS.

Peter Thiel: Bitcoin może być “chińską bronią finansową”

Redakcja
peter thiel

Współzałożyciel PayPala Peter Thiel, przemawiając na wirtualnym wydarzeniu dla konserwatywnego Seminarium Nixon w środę, opiniował, czy Chiny są przygotowane do wygrania wojny finansowej ze Stanami Zjednoczonymi. Według inwestora broń, której użyją Chiny to Bitcoin.

Mimo że jestem zwolennikiem kryptowalut, maksymalistą pro-Bitcoin,” powiedział Thiel. “Zastanawiam się, czy w tym momencie Bitcoin powinien być również uważany po części za chińską broń finansową przeciwko USA, gdzie zagraża pieniądzowi fiat, ale szczególnie zagraża dolarowi amerykańskiemu.

– powiedział Thiel

Pytanie, na które Thiel odpowiadał, nie dotyczyło Bitcoina, ale planu stworzenia cyfrowego juana przez Chiny. Hugh Hewitt chciał wiedzieć, czy cyfrowy juan jest “zagrożeniem dla dolara i jego dominacji na światowych rynkach”.

Thiel uważa, że nie. Odrzucił on monetę, która byłaby emitowana przez bank centralny Chin, jako “rodzaj totalitarnego urządzenia pomiarowego”. Jak twierdzi prawdziwym zmartwieniem jest Bitcoin. Jest bowiem bardziej prawdopodobne, że będzie on służył jako funkcjonalna waluta rezerwowa. Im mniej dominujący jest dolar, tym mniejszy wpływ ma na niego amerykańska i zagraniczna polityka monetarna.

Jeśli Chiny grają long na Bitcoina, to być może z perspektywy geopolitycznej Stany Zjednoczone powinny zadawać trudniejsze pytania o to, jak to dokładnie działa

– powiedział.

W seminarium zatytułowanym “Big Tech and China: What Do We Need from Silicon Valley?,” uczestniczyli również były sekretarz stanu Mike Pompeo i były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Robert O’Brien.

Pompeo zgodził się, że cyfrowy juan “ma ogromny wpływ na zdolność [Chin] do nadzoru”, choć zdawał się twierdzić, że taka moneta miała by też plusy. Sama w sobie pozwoliłaby na dokonywanie transakcji transgranicznych, które mogłyby ominąć amerykańskie sankcje:

Chcą się upewnić, że kiedy sekretarz Pompeo wyda sankcje przeciwko irańskiemu przywództwu, będzie istniał sposób na zakup irańskiej ropy.

Thiel zainwestował w wiele przedsięwzięć kryptowalutowych, w tym firmę wydobywczą Bitcoin Layer1 Technologies i platformę rozwoju blockchaina Alchemy.

peter thielreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.