Pentagon zainteresował się bezpieczeństwem kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Pentagon zainteresował się bezpieczeństwem kryptowalut

Zerelik Maciej
pentagon

Ostatni masowy hack Twittera, umieścił najpopularniejszą na świecie kryptowalutę w pewnym impasie. Z jednej strony, waluta została opracowana tak, aby była w pełni zdecentralizowana. Z drugiej strony, jeśli organy ścigania nie zaangażują się bardziej, istnieje duża szansa, że takie wydarzenia jak to, będą się powtarzać.

Twitter wzbudził uwagę wielu agencji

W zeszłym tygodniu świat był zszokowany, gdy niektóre z najbardziej znanych kont na Twitterze – te należące do byłego prezydenta Baracka Obamy, jego wiceprezydenta Joe Bidena, muzyków takich jak Kanye West i biznesmenów takich jak Bill Gates i Elon Musk – zostały zhackowane przez oszustów, którzy próbowali za ich pomocą wyłudzić Bitcoiny.

Hakerzy wysyłali wiadomości do fanów danych profili, twierdząc, że jeśli wyślą oni swoje BTC, na anonimowe adresy, ich pieniądze zostaną podwojone. Niestety, hakerzy zebrali bitcoiny, jednak nigdy nie odesłali ich do oszukanych inwestorów. W tym momencie, na anonimowy adres trafiło już ponad 120 000 dolarów.

Choć liczba ta nie jest szczególnie duża, samo wydarzenie wywołało dyskusję dotyczącą bezpieczeństwa zarówno mediów społecznościowych, jak i kryptowalut.

Badaniem sprawy zajęły się agencje takie jak Federalne Biuro Śledcze (FBI). Teraz wygląda na to, że sprawą zainteresował się także Pentagon, który planuje zatrudnienie podwykonawców, którzy będą szpiegować nielegalne transakcje kryptowalutowe, aby zidentyfikować nielegalne działania, zanim przyniosą one poważne skutki.

Pentagon poprosił różne firmy zajmujące się bezpieczeństwem cybernetycznym o przekazanie informacji do dnia 20 lipca (wczoraj).

Dokument zawierający prośbę agencji stwierdza:

„Kontrahent musi zapewnić ogólnoświatowy dostęp internetowy do wiarygodnego serwisu śledczego zajmującego się kryptowalutami. Aplikacja internetowa musi zapewniać możliwość wspomagania tożsamości organów ścigania i powstrzymywania podmiotów wykorzystujących waluty kryptograficzne do nielegalnych działań, takich jak oszustwa, wymuszenia i pranie pieniędzy. Aplikacja musi umożliwiać użytkownikom prowadzenie dogłębnych dochodzeń w sprawie źródła transakcji w kryptowalutach i zapewniać analizę wielowalutową od bitcoin do innych najlepszych kryptowalut”.

 

pentagon
reklama
reklama