Pentagon napisał artykuł za pomocą ChatGPT | Wiadomości | CrypS.

Pentagon napisał artykuł za pomocą ChatGPT

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
chatgpt

Departament Obrony USA wykorzystał ChatGPT do napisania artykułu o uruchomieniu nowej antydronowej grupy zadaniowej.


Historia została opublikowana przez agencyjny Visual Data Distribution Service (DVIDS). Jest to internetowe repozytorium wiadomości i obrazów wyprodukowanych przez amerykańskie wojsko.

W artykule jest mowa o uruchomieniu Task Force 39. Według ChatGPT jest to “upełnomocniony, współpracujący zespół żołnierzy skupiony na rozwijaniu innowacyjnej kultury i budowaniu partnerstw regionalnych i branżowych w celu zapewnienia przyszłej skuteczności bojowej.” W artykule ponadto czytamy:

Zespół skupia się na przeciwdziałaniu zagrożeniu ze strony małych dronów i opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań dla innych wyzwań związanych z bezpieczeństwem.

W informacji prasowej zaznaczono, że materiał został stworzony przy użyciu sztucznej inteligencji.

Użycie AI do stworzenia tej historii podkreśla zaangażowanie US Army Central Command w wykorzystanie nowych technologii i innowacji w złożonym i ciągle zmieniającym się środowisku operacyjnym.

Czym jest DVDS?

Pisanie artykułów dla DVDS jest jednym z kilku zastosowań sztucznej inteligencji przez agencję. W repozytorium można też znaleźć artykuły i zdjęcia dotyczące eksperymentów Pentagonu z autonomicznymi dronami.

Materiał DVIDS z 2018 roku przedstawia piechotę wymieniającą informacje ze sterowanymi przez AI dronami krążącymi po zrujnowanym mieście.

drony ai

W 2021 roku portal opublikował informację o wykorzystaniu sztucznej inteligencji do szkolenia żołnierzy US Air National Guard.

Pentagon nie jest pierwszą organizacją, która prowadzi bloga z wykorzystaniem AI. BuzzFeed wcześniej ogłosił zamiar wykorzystania modeli generatywnych do tworzenia treści.

Z kolei styczniu portal informacyjny CNET został przyłapany na pisaniu artykułów z wykorzystaniem AI. Okazało się, że część materiałów zawierała poważne błędy. Zarząd portalu przyznał się do nieścisłości w artykułach i zapowiedział ich poprawienie. Jednocześnie magazyn zamierza nadal korzystać z usług AI.

chatgptreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.