Paul Tudor Jones włoży 5% swojego kapitału w BTC!

Paul Tudor Jones włoży 5% swojego kapitału w BTC

Konrad Juszczyk
Paul Tudor Jones włoży 5% swojego kapitału w BTC

Miliarder, który w zeszłym roku zainwestował 2% swojego portfela w bitcoin, zachwalał największą na świecie kryptowalutę jako „niezawodne” zabezpieczenie przed inflacją. Założyciel funduszy hedgingowych Tudor Investment, powiedział w wywiadzie dla CNBC, że przekaże 5% swojego kapitału na Bitcoin z powodu polityki Fed.

Paul Tudor Jones przekaże 5% kapitału na bitcoiny

Miliarder jest przekonany, że pierwsza kryptowaluta przyczynia się do dywersyfikacji portfela inwestycyjnego dzięki „wbudowanej matematyce”. Paul Tudor Jones obecnie dąży do posiadania 5% udziałów w osobno złocie, bitcoinach, kontraktach giełdowych i gotówce. Pozostałe 80% środków określi po analizie wyników najbliższego posiedzenia Fed.

Dla mnie pierwsza kryptowaluta to tylko sposób na fundamentalne spojrzenie na to, jak chronię swoje bogactwo w czasie. To znowu świetna okazja do dywersyfikacji, do zachowania kapitału. – wyjaśnił Jones.

Tudor Jones, który w 1980 r. założył Tudor Investment Corporation, powiedział dziś w programie CNBC, że ostatnie spotkanie Fedu jest najważniejszym z ostatnich pięciu lat z powodu danych o inflacji, które pokazują największe od 13 lat skoki cen przez dwa miesiące z rzędu. Tudor Jones ostrzegł, że „niepokoi się” rynkiem akcji, który wzrósł do około 220% wartości całkowitego produktu brutto USA w ramach polityki stymulacyjnej Fedu. Przypomnijmy, że w maju 2020 roku Tudor Jones oszacował swoje aktywa w bitcoinach na 100 milionów dolarów, co w tamtym czasie stanowiło równowartość 1-2% jego fortuny.

Paul Tudor Jones włoży 5% swojego kapitału w BTC
reklama
reklama