Parlament Indii rozważa przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową | Wiadomości | CrypS.

Parlament Indii rozważa przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową

Mariusz Przepiórka
Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową

Indyjski rząd może skorzystać ze skrótów legislacyjnych, aby uchwalić ustawę zaproponowaną niedawno w celu uregulowania krajowego rynku kryptowalut.

Ustawy kryptowalutowe w Indiach

Według doniesień CNBC-TV18, władze Indii mogą wprowadzić zakaz korzystania z prywatnych kryptowalut, a także stworzyć ramy regulacyjne dla cyfrowej rupii emitowanej przez Bank Rezerw Indii. Zastosowanie regulacji wymagałoby wydania rozporządzenia przez prezydenta Indii poza posiedzeniem parlamentu.

Media informują, że odpowiednie organy już przygotowują projekt rozporządzenia i chcą, aby przepisy weszły w życie w ciągu miesiąca od jego opublikowania. W przeciwieństwie do ustaw uchwalanych przez parlament, rozporządzenia zwykle pozwalają rządowi indyjskiemu na natychmiastowe podjęcie działań legislacyjnych.

Proponowane przepisy są obecnie rozpatrywane przez wyższą izbę indyjskiego parlamentu w ramach sesji budżetowej, która potrwa do 8 kwietnia, z przerwą między 16 lutego a 7 marca. Prezydent Indii jest upoważniony do wydawania rozporządzeń podczas przerwy parlamentarnej, co oznacza, że Indie mogą potencjalnie wprowadzić jakiś rodzaj ograniczeń kryptowalutowych już w marcu.

Branża liczy na łagodną ustawę

Chociaż ustawa zakłada całkowity zakaz prywatnego posiadania kryptowalut, mówi się również, że będzie przewidywać pewne wyjątki w celu promowania technologii leżącej u podstaw kryptowaluty i jej zastosowań. Kumar Gaurav, prezes firmy Cashaa, wyraził nadzieję, że ustawodawstwo będzie bardziej próbą zapobiegania nielegalnej działalności w branży, niż jawnym zakazem kryptowalut.

Rząd Indii w dużej mierze nie zajął zdecydowanego stanowiska w sprawie regulacji cyfrowych walut od czasu obalenia całkowitego zakazu wydanego przez Bank Rezerw Indii w marcu ubiegłego roku. Jednak już od sierpnia raporty powołujące się na źródła w rządzie sugerowały, że parlament rozważa nowe prawo zakazujące handlu kryptowalutami. Przedstawiciele banku centralnego wskazywali również, że bank będzie badał możliwość wprowadzenia cyfrowej rupii.

Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.