Paragwajski Senat popiera ustawę regulującą handel i wydobycie Bitcoinów | Wiadomości | CrypS.

Paragwajski Senat popiera ustawę regulującą handel i wydobycie Bitcoinów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Paragwaj - kryptowaluty / bitcoin ustawa

Izba senatorów Paragwaju przyjęła w czwartek ustawę, która ureguluje i skomercjalizuje handel kryptowalutami i mining.

Senat Paragwaju zatwierdza ustawę o kryptowalutach

Sen. Fernando Silva Facetti, jeden z trzech senatorów patronujących ustawie, potwierdził zatwierdzenie na Twitterze, mówiąc, że ustawa czeka teraz na obrady Izby Deputowanych Paragwaju w przyszłym roku.

Według Facettiego, celem ustawy, która spotkała się z intensywną debatą ze strony Senatu, jest “uregulowanie przemysłu i komercjalizacji aktywów kryptowalutowych, takich jak bitcoin w Paragwaju”.

Wydobywanie kryptowalut ma stać się przemysłem

Ustawa kryptowalutowa koncentruje się na dwóch głównych obszarach branży – transakcjach kryptowalutowych i działalności wydobywczej.

Senator zauważył, że ustawodawstwo uzna wydobycie kryptowalut za branżę, a jednocześnie ustanowi warunki, które zapewnią górnikom stały dostęp do energii.

Górnicy muszą jednak uzyskać zgodę na zużycie energii przemysłowej, a także licencję na prowadzenie działalności, niezależnie od tego, czy działają jako osoby prywatne czy podmioty gospodarcze.

Jeśli projekt ustawy stanie się obowiązującym prawem, za regulację branży wydobycia kryptowalut odpowiedzialny będzie Sekretariat Przemysłu i Handlu wraz z Krajową Komisją Papierów Wartościowych, Urzędem Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy i Krajowym Zarządem Energii Elektrycznej.

Jeśli chodzi o transakcje z kryptowalutami, projekt ustawy nie określa jednoznacznie, w jaki sposób będzie działać wymiana kryptowalut, ale Facetti powiedział, że “Krajowa Komisja Papierów Wartościowych stworzy wymogi rejestracyjne dla agentów pośredniczących w negocjacjach, rekompensatach, przechowywaniu i pośrednictwie na rynku papierów wartościowych.”

Oznacza to, że osoby lub firmy pragnące świadczyć usługi w zakresie handlu kryptowalutami będą musiały złożyć wniosek o zatwierdzenie przez komisję.

Kraj przyjazny kryptowlautom?

Podczas gdy Paragwaj kontynuuje podejmowanie działań w kierunku regulowania kryptowalut, Carlos Antonio Rejala, paragwajski ustawodawca i jeden ze sponsorów ustawy, dał jasno do zrozumienia, że kraj nie zamierza uczynić Bitcoina prawnym środkiem płatniczym, jak Salwador.

Zamiast tego chce stać się krajem przyjaznym kryptowalutom i globalnym centrum kryptowalutowym poprzez zapewnienie regulacji, które pozwolą Paragwajczykom lub obcokrajowcom legalnie korzystać lub posiadać cyfrowe aktywa.

Paragwaj - kryptowaluty / bitcoin ustawareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.