Pakistański SEC przedstawia stanowisko ws. krypto regulacji | Wiadomości | CrypS.

Pakistański SEC przedstawia stanowisko ws. krypto regulacji

Maciej Zerelik
pakistan i kryptowaluty

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Pakistanu opublikowała dokument omawiający krypto regulacje. W międzyczasie bank centralny potwierdził, że cyfrowe waluty wcale nie są zakazane.

Pakistańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SECP) opublikowała dokument przedstawiający stanowisko w sprawie regulacji kryptowalutowych platform. Oprócz omówienia definicji i koncepcji cyfrowych aktywów, dokument przedstawia też różne podejścia regulacyjne przyjęte na świecie. SEC szczegółowo opisał sposób, w jaki kryptowaluty mogłyby być uznawane w Pakistanie oraz przedstawił propozycje regulacji.

„Niniejszy dokument konsultacyjny koncentruje się wyłącznie na aktywach kryptograficznych emitowanych przez instytucje pozarządowe lub banki nie będące bankami centralnymi, a nie na walutach cyfrowych banku centralnego (CBDC)”

W dokumencie omówiono dwa możliwe podejścia. Po pierwsze, kryptowaluty mogą być regulowane i ograniczane zgodnie z obowiązującymi przepisami, „a w niektórych przypadkach nawet zakazane”. Drugi przypadek to tzw. „co ma się stać niech się stanie”, opisane przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC) jako podejście „nie szkodzić”.

SECP stwierdza, że jej dokument został sporządzony „w oparciu o drugie podejście”. Komisja „zamierza przeprowadzić więcej sesji dyskusyjnych i z zadowoleniem przyjmuje wszelkie uwagi/komentarze”.

Kryptowaluty nie są zakazane

W międzyczasie Państwowy Bank Pakistanu wyjaśnił, że kryptowaluty wcale nie są zakazane. Prawnik banku centralnego powiedział niedawno przed Sądem Najwyższym w Sindh, że bank wydał jedynie ostrzeżenie o handlu kryptowalutami, ale ich nie zakazał.

Bank centralny Pakistanu w dniu 6 kwietnia 2018 roku wydał ostrzeżenie, w którym doradzał instytucjom finansowym, w tym bankom i dostawcom usług płatniczych, „aby nie przetwarzały, nie wykorzystywały, nie prowadziły działalności handlowej, nie posiadały, nie przekazywały wartości, nie promowały ani nie inwestowały w wirtualne waluty/tokeny”.

„Instytucje finansowe nie będą ułatwiać swoim klientom/ właścicielom rachunków dokonywania transakcji na wirtualnych walutach/tokenach ICO”. Każda transakcja w tym zakresie jest niezwłocznie zgłaszana [do] Jednostki Monitoringu Finansowego (FMU) jako transakcja podejrzana”.

 

pakistan i kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.