Oszuści sprzedają fałszywą aktualizację portfela Deadelus na Discordzie | Wiadomości | CrypS.

Oszuści sprzedają fałszywą aktualizację portfela Deadelus na Discordzie

Redakcja
cardano

Użytkownik Reddit przedstawił fałszywą stronę internetową, która próbuje skopiować, a nawet obiecać więcej funkcji niż sprawdzony portfel Cardano (ADA) – Daedalus. Kopia ma jednak nieco inny adres URL.

Użytkownik o nicku Tjaaark, zamieścił w dniu 13 sierpnia post informujący, że oszuści próbują “reklamować fałszywą stronę portfela Deadalus na Discordzie.” Radził on użytkownikom, aby byli ostrożni, gdyż kopia różni się od tej zweryfikowanej tylko kilkoma szczegółami. Wersja sprzedawana na Discordzie ma adres URL z końcówką “.one”, podczas gdy prawdziwy adres strony portfela kończy na “.io”.

Nazwany na cześć architekta i rzemieślnika z mitologii greckiej, Daedalus służy jako “bezpieczny portfel dla kryptowaluty ADA”. Fałszywy, sprzedawany jako aktualizacja do zweryfikowanej wersji, posiada identyczną stronę internetową doskonale odzwierciedlającą tę oficjalną. Obiecuje jednak więcej funkcji, w tym możliwość konwersji aktywów cyfrowych na waluty fiat, większe prędkości i większą wydajność.reklama fałszywego portfela cardano

Cardano (ADA) przebija 2 USD

Cardano i jego rodzima kryptowaluta są jednymi z najbardziej popularnych projektów w ciągu ostatniego roku. Jego założyciel, Charles Hoskinson, ogłosił wczoraj, że już we wrześniu zostanie uruchomiona obsługa smart kontraktów.

W oczekiwaniu na tę funkcję, ADA wzrosła o 50% w ciągu ostatnich siedmiu dni i wskoczyła do pierwszej trójki największych kryptowalut pod względem kapitalizacji. W skali 24 godzin kurs wzrósł o 15%i po raz pierwszy od połowy maja, przebił poziom powyżej 2 dolarów.

Wydaje się jednak, że ta rosnąca popularność przyciągnęła uwagę oszustów. W związku z tym inwestorzy powinni być szczególnie ostrożni, jeśli chodzi o miejsce, w którym przechowują swoje tokeny.

cardanoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.