Oszuści oferują darmowe BTC na zhakowanej rosyjskiej stronie rządowej | Wiadomości | CrypS.

Oszuści oferują darmowe BTC na zhakowanej rosyjskiej stronie rządowej

Redakcja
rosja opracuje cbdc

Anonimowi oszuści zhakowali rosyjską stronę internetową i przeprowadzili fałszywy giveaway bitcoina. Co więcej, według najnowszego raportu, w pierwszej połowie tego roku krypto oszustwa w Rosji osiągnęły wartość 30 mln USD.

Jak informuje serwis rzn.com, strona internetowa lokalnych władz w rosyjskim mieście Riazań padła ofiarą hakerów dwukrotnie w ciągu jednego dnia. Napastnicy za jej pomocą przeprowadzili fałszywy giveaway, który wymagał od użytkowników pobrania specjalnej aplikacji.

Oszuści początkowo obiecali wysłać 0,025 ВТС każdemu kto zainstaluje aplikację. Później zmienili jednak nagrodę na 1000 dolarów w BTC dla każdego z pięciu losowo wybranych uczestników “loterii online Ryazani”. Obie reklamy już zniknęły ze strony burmistrza, jednak lokalne media opublikowały screena jednej z nichryazan:

Krypto oszustwa kryptowalutowe w Rosji osiągnęły wartość 30 mln USD

W 2021 roku miał miejsce gwałtowny wzrost liczy oszustw związanych z kryptowalutami na całym świecie. W pierwszej połowie roku straty wyniosły szacunkowo 1,5 miliarda dolarów. Jest to liczba nawet dwa lub trzy razy większa niż w ubiegłym roku. Tak twierdzi firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem Zecurion.

Według raportu opublikowanego na początku tego tygodnia, na Federację Rosyjską przypada 2% globalnej kwoty – około 30 milionów dolarów, czyli prawie 2,2 miliarda rubli. Analitycy uważają, że główne przyczyny tego wzrostu wynikają z rosnącej ekspozycji użytkowników na cyfrowe aktywa oraz chęci osiągnięcia szybkich zysków w nieuregulowanym sektorze. Spodziewają się również, że kryptowalutowe scamy w tym roku mogą wzrosnąć aż o 15%.

W lipcu Centralny Bank Rosji (CBR) ogłosił, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku zidentyfikował 146 piramid finansowych. Liczba ta jest 1,5 razy większa w porównaniu z tym samym okresem 2020 roku. 

rosja opracuje cbdcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.