OKEx wraca do działania jednak wypłaty są nadal wstrzymane | Wiadomości | CrypS.

OKEx wraca do działania jednak wypłaty są nadal wstrzymane

Zerelik Maciej
okex giełda

Giełda OKEx ogłosiła, że jej rynki fiat-crypto jak i peer-to-peer zostały ponownie otwarte. Póki co jednak, nadal nie ma możliwości realizowania wypłat.

„Platforma OKEx P2P zostanie wznowiona 21 października o godzinie 12:00 (UTC) dla par fiatów CNY, INR i VND, w tym samym czasie również zostanie reaktywowana bramka crypto-fiat. Należy pamiętać, że wypłaty kryptowalut są nadal tymczasowo zawieszone, a opcja 'Sell Crypto’ nie jest dostępna”.

– ogłosił OKEx w środowym komunikacie.

Giełda w piątkowym tweecie opublikowanym po zawieszeniu wypłat, twierdziła, że „inne funkcje są już uruchomione”. Jednak według środowej aktualizacji, kupno i sprzedaż za pomocą fiatów również zostało wstrzymane.

„Zgodnie z protokołem OKEx oraz w interesie bezpieczeństwa użytkowników, funkcja OKEx w handlu P2P dostępna w Wietnamie, Indiach i Chinach, została tymczasowo wstrzymana wraz z wypłatami w dniu 16 października,”

– powiedział przedstawiciel OKEx w środę.

„Z tego powodu podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu również P2P podczas przeglądania sytuacji i informowania o potencjalnych zagrożeniach użytkowników tego serwisu. Jesteśmy teraz zadowoleni, że nasza baza użytkowników w tych regionach jest świadoma prawidłowych praktyk, których należy przestrzegać, aby handlować i utrzymywać swoje aktywa w bezpiecznym stanie i wznowiła handel P2P o 12:00 UTC w środę, 21 października”.

Problemy giełdy OKEx

Problemy OKEx zaczęły się w piątek, kiedy giełda ogłosiła tymczasowe zawieszenie wypłat. Sytuacja w kolejnych dniach nie była jasna. Problemy częściowo dotyczyły jednego z posiadaczy prywatnych kluczy giełdy i jego zaangażowania w trwające dochodzenie. Pojawiły się także spekulacje, że założycielowi giełdy przygląda się chińska policja.

Podczas gdy OKEx podał do wiadomości publicznej pewne szczegóły, sytuacja nadal pozostaje niejasna. Podmiot ten wielokrotnie zapewniał jednak użytkowników, że ich środki są bezpieczne.

„Inne funkcje na giełdzie, takie jak handel i oszczędności, pozostają nienaruszone, a aktywa użytkowników są bezpieczne. Handel P2P został wznowiony, a my nadal wprowadzamy nowe tokeny i aktywa”.

By zapoznać się ze szczególami na temat opisywanej sytuacji zobacz poprzednie publikacje dotyczące OKEx.

okex giełda
reklama
reklama