OKEx wprowadził na swoją platformę natywny token Polkadot - DOT. | Wiadomości | CrypS.

OKEx wprowadził na swoją platformę natywny token Polkadot – DOT.

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
okex giełda

Zgodnie z ogłoszeniem przekazanym portalowi Cointelegraph, w dniu 17 lipca, możliwość handlu DOT z Tetherem (USDT) na OKEx, została wprowadzona dziś o 8:00 UTC. Technologia Pokadot pozwala deweloperom na uruchomienie nowego blockchaina w ciągu zaledwie jednej godziny.

Zgodnie z ogłoszeniem, nie są jeszcze obsługiwane wpłaty i wypłaty DOT, a tokeny można obecnie uzyskać tylko poprzez ich odebranie w sieci głównej z blockchaina Ethereum. OKEx opublikował również niedawno szczegółowy przewodnik, opisujący w jaki sposób można odebrać tokeny DOT z w sieci głównej Polkadot, tak aby można było ich użyć na giełdzie.

OKEx póki co nie ogłosił daty uruchomienia wypłat i wpłat DOT, jednak giełda obiecała, że w najbliższej przyszłości taka funkcja zostanie dodana, wraz z nowymi parami walutowymi DOT.

Wprowadzanie interoperacyjności do blockchainów

W ogłoszeniu wyjaśniono, że Polkadot jest pierwszym projektem szwajcarskiej Fundacji Web3, którego celem jest “połączenie prywatnych i konsorcjalnych łańcuchów bloków, sieci publicznych i niedozwolonych, wyroczni, a nawet przyszłych technologii, które mają dopiero powstać”. Dyrektor generalny OKEx Jay Hao wyjaśnił, że taki system jest bardzo potrzebny w ekosystemie:

“Jednym z największych problemów blockchaina pozostaje interoperacyjność, a Polkadot będzie odgrywał kluczową rolę w umożliwieniu wszelkim rodzajom łańcuchów bloków wzajemnej komunikacji, zawierania transakcji i wymiany danych. Ponieważ Polkadot pozwala na przesyłanie wszystkich rodzajów danych za pomocą blockchaina, a nie tylko tokenów, będzie odgrywał ważną rolę w ekosystemie kryptograficznym przygotowującym do kolejnej sieci”.

Hao powiedział również, że choć nie oczekuje od nas przejścia na zdecentralizowaną sieć z dnia na dzień, uważa, że “zaczniemy dostrzegać coraz bardziej zdecentralizowane aplikacje”. Co więcej, spodziewa się, że kryptowaluty odegrają wielką rolę w internecie przyszłości. Wyjaśnił:

“W miarę jak społeczeństwa będą odchodzić od gotówki, a prawdziwe aktywa, takie jak akcje, złoto, nieruchomości itp. będą coraz częściej wykorzystywane jako prosty sposób na przenoszenie wartości na dowolne urządzenie, a kolejne projekty, takie jak Polkadot, pozwolą nam na bezpieczne i bezawaryjne przenoszenie wszelkiego rodzaju danych, co znacznie przyspieszy obecną biurokrację, z którą żyjemy”.

okex giełdareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.