Obywatel USA przyznaje się do kryptowalutowego oszustwa na 147 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Obywatel USA przyznaje się do kryptowalutowego oszustwa na 147 mln USD

Mariusz Przepiórka
zatrzymano 10 oszustów kryptowalutowych

62-letni Steve Chen przyznał się do oszukania ponad 70 tysięcy osób. Mężczyzna skłonił swe ofiary do zainwestowania w nieuczciwy projekt kryptowalutowy, który przyniósł mu około 147 mln USD zysku. Amerykanin w pierwszej połowie marca stanie przed sądem.

Według informacji Departamentu Sprawiedliwości USA, Chen przyznał się do zarzutów oszustwa oraz unikania podatków. 62-latek prowadził działalność przez swą firmę US Fine Investment Arts (USFIA) i sześć innych spółek. Od lipca 2013 do września 2015 promował w nich inwestycje w USFIA.

W tym czasie oszukał tysiące inwestorów twierdząc, że USFIA jest prężnym projektem MLM opartym na wydobyciu bursztynu i innych kopalin w kilku krajach. Każda z ofiar zainwestowała od 1000 do 30 000 USD, a Chen uzbierał w ten sposób około 147 mln USD. Oszust obiecywał również, że wprowadzi spółkę na giełdę poprzez IPO, jednak w swych zeznaniach wyparł się tego i stwierdził, że nie miał takiego zamiaru.

zatrzymano 10 oszustów kryptowalutowych
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.