Nowy SCAM na Twitterze wymierzony w fanów K-Popu | Wiadomości | CrypS.

Nowy SCAM na Twitterze wymierzony w fanów K-Popu

Zerelik Maciej
twitter włamanie

Według najnowszych raportów na Twitterze zrodził się nowy „giveaway” scam, jednak tym razem wymierzony w fanów koreańskiego popu.

K-pop to odmiana popu wykonywana przez południowokoreańskie zespoły. Zespoły te cieszą się ogromną popularnością w Azji, jednak dzięki boomowi na internetowe serwisy streamingowe, ich sława rozprzestrzenia się też na inne kontynenty. Śledztwo przeprowadzone przez Economic Times ujawniło, że niezidentyfikowana grupa kupiła tysiące kont, za pomocą których próbują oszukać zatwardziałych fanów k-popowego zespołu BTS.

Wszystko zaczęło się, gdy pewna kobieta na Twitterze w Indiach poskarżyła się, że obserwuje kryptowalutowe konto, nie zdając sobie z tego sprawy. Konto to najprawdopodobniej zostało kupione, a jego tematyka została zmieniona na kryptowaluty.

Kobieta przebadała wszystkie tweety ze scamowego konta, dzięki czemu udowodniła tę hipotezę. Udało jej się znaleźć treści związane z BTS zakopane pod 6000 postów dot. kryptowalut z ostatnich dni. Oprócz tweetowania o kryptowalutach, konta zapraszały społeczność BTS do obserwowania innych użytkowników z podobnymi krypto treściami. Użytkownicy byli zachęcani wzięciem udziału w losowaniu nagród o średniej wartości do 250 USD.

Jak w każdym botnecie Twittera, konta zaczęły wzajemnie się obserwować, retweetując te same treści i blokując tych, którzy pozostawili jakiekolwiek negatywne opinie. Kampania była tak silna, że w niektórych przypadkach oszuści zdołali oszukać algorytm Twittera, aby ten uwierzył, że członkowie profili są w rzeczywistości częścią krypto społeczności.

Twitter zareagował bardzo szybko i jak do tej pory zamknął kilka dużych kont. To zdezorientowało niektórych użytkowników, którzy do tej pory nie byli świadomi co się dzieje. Oprócz sprzedaży kont i botów, w schemat zaangażowani byli także prawdziwi fani BTS. Jedna z grup przyznała się do otrzymywania prowizji za promowanie scamu i później przeprosiła społeczność. Jak na razie nie znamy oficjalnej liczby ewentualnych ofiar. Mimo to wydaje się, że fani BTS wygrywają batalię, ponieważ liczba tweetów z wątpliwą treścią maleje.

twitter włamanie
reklama
reklama