Nowy email z próbą wymuszenia BTC celuje w Google AdSense | Wiadomości | CrypS.

Nowy email z próbą wymuszenia BTC celuje w Google AdSense

Mariusz Przepiórka
email hack

W sieci pojawiła się kolejna próba wymuszenia bitcoinów. Tym razem przestępcy wysyłają maile właścicielom stron internetowych publikujących reklamy za pomocą programu Google AdSense z informacją, że jeśli nie zapłacą określonej sumy BTC, to utracą dostęp do swego konta Google AdSense.

Proceder jako pierwsi ujawnili autorzy bloga KrebsOnSecurity poświęconego bezpieczeństwu w sieci. Przedstawiciele Google z kolei informują, że w tym roku zamierzają wzmocnić zabezpieczenia programów reklamowych. Zabezpieczenia te mają pomóc w identyfikacji nieprawidłowego ruchu sieciowego przed wyświetleniem reklam.

Bitcoin cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony przestępców. Wcześniej w tym miesiącu, w Holandii nieznany sprawca zdetonował dwie bomby w kopertach. Następnie domagał się zapłaty w bitcoinach, która miałaby powstrzymać kolejne ataki. Z kolei w Tajlandii obywatel Singapuru Mark Cheng został porwany i torturowany dla okupu w bitcoinach o wartości 740 tys. USD. Po przelaniu 46 tys. USD brawurowo uciekł oprawcom, którzy zamierzali go zabić.

email hack
reklama
reklama