Nowe wytyczne brytyjskiego urzędu skarbowego w sprawie krypto | Wiadomości | CrypS.

Nowe wytyczne brytyjskiego urzędu skarbowego w sprawie krypto

Mariusz Przepiórka
HMRC i podatki od kryptowalut

Urząd Skarbowy i Podatkowy Wielkiej Brytanii (HMRC) zaktualizował swoje wytyczne w zakresie opodatkowania kryptowalut zarówno dla inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Wytyczne wyjaśniają m.in. że kryptowaluty (i żadne inne krypto aktywa) nie są uznawane ani za walutę, ani za pieniądz. Oznacza to, że podatki dotyczące wyłącznie pieniędzy lub walut nie mają zastosowania w przypadku kryptowalut.

HMRC wyjaśnia również, że opłata skarbowa generalnie nie dotyczy tego rodzaju aktywów, ale może być stosowana w niektórych przypadkach, m.in. wtedy, gdy kryptowaluty są wykorzystywane w transakcjach kredytowych. Wytyczne zawierają informację w zakresie tego, w jakich sytuacjach różne podatki (m.in. podatki od zysków kapitałowych, podatki od osób fizycznych, podatki od osób prawnych, podatek VAT) dotyczą kryptowalut.

HMRC zapewnia, że każda sprawa będzie traktowana indywidualnie i będzie rozpatrywana w oparciu o odpowiednie przepisy, fakty i okoliczności. Zgodnie z wytycznymi firmy jednak powinny prowadzić dokumentację transakcji z wykorzystaniem kryptowalut denominowanych w GBP, wraz z metodologią przeliczania wartości kryptowaluty.

HMRC i podatki od kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.