Nowe wytyczne brytyjskiego urzędu skarbowego w sprawie krypto | Wiadomości | CrypS.

Nowe wytyczne brytyjskiego urzędu skarbowego w sprawie krypto

Mariusz Przepiórka
HMRC i podatki od kryptowalut

Urząd Skarbowy i Podatkowy Wielkiej Brytanii (HMRC) zaktualizował swoje wytyczne w zakresie opodatkowania kryptowalut zarówno dla inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Wytyczne wyjaśniają m.in. że kryptowaluty (i żadne inne krypto aktywa) nie są uznawane ani za walutę, ani za pieniądz. Oznacza to, że podatki dotyczące wyłącznie pieniędzy lub walut nie mają zastosowania w przypadku kryptowalut.

HMRC wyjaśnia również, że opłata skarbowa generalnie nie dotyczy tego rodzaju aktywów, ale może być stosowana w niektórych przypadkach, m.in. wtedy, gdy kryptowaluty są wykorzystywane w transakcjach kredytowych. Wytyczne zawierają informację w zakresie tego, w jakich sytuacjach różne podatki (m.in. podatki od zysków kapitałowych, podatki od osób fizycznych, podatki od osób prawnych, podatek VAT) dotyczą kryptowalut.

HMRC zapewnia, że każda sprawa będzie traktowana indywidualnie i będzie rozpatrywana w oparciu o odpowiednie przepisy, fakty i okoliczności. Zgodnie z wytycznymi firmy jednak powinny prowadzić dokumentację transakcji z wykorzystaniem kryptowalut denominowanych w GBP, wraz z metodologią przeliczania wartości kryptowaluty.

HMRC i podatki od kryptowalut
reklama
reklama