Nowe środki bezpieczeństwa na platformie Bitfinex | Wiadomości | CrypS.

Nowe środki bezpieczeństwa na platformie Bitfinex

Marek Lesiuk
giełda kryptowalut bitfinex

Bitfinex, znana platforma tradingowa obracająca kryptowalutami i aktywami cyfrowymi, ogłosiła wprowadzenie do użytku narzędzia nazwanego Shimmer (ang. migotanie).

Nazwa programu zresztą, napisanego w języku Rust, nieprzypadkowo nawiązuje do tematyki pszczelarskiej, ma bowiem współpracować z silnikiem platformy nazwanym Hive (ang. ul). Shimmer, wywodząc swoją nazwę od zjawiska określającego zachowanie pszczół w obronie swojego ula, będzie miało dbać o zwiększenie bezpieczeństwa na platformie.

Będzie to robić, automatycznie wykrywając i raportując operatorom o podejrzanych operacjach i schematach. Pomóc ma ono walczyć ze zjawiskiem naciągania uczciwych klientów przez oszustów, praniem brudnych pieniędzy oraz wszystkimi możliwymi do algorytmicznego opisania nieprawidłowościami, jakie mogą zajść w handlu na platformie, w tym nieuczciwą spekulacją, sztucznym zakłócaniem kursów, kreowaniem wprowadzających w błąd danych, etc.

Jak zawsze, gdy jakakolwiek firma poweźmie chęć śledzenia zachowania swoich użytkowników i zbierania danych o nich, ogłasza, że robi to wyłącznie dla ich własnego dobra. Także i przypadek Bitfinex-u nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Niezależnie od pewnego paternalizmu w stosunku do klientów – z których niejeden niepomiernie się irytuje, słysząc, że inwigiluje się go „dla jego dobra” – trzeba również przyznać, że rynek kryptowalutowy przyciąga, prócz normalnych inwestorów, także persony o niekoniecznie kryształowej etyce, i walka ze scamem jest istotnie ważnym zadaniem dla operatorów platform.

Otwarte pozostaje natomiast pytanie, w jakim stopniu Shimmer okaże się skuteczny w walce z kreatywnością scamerów.

giełda kryptowalut bitfinex
reklama
reklama