Nowe środki bezpieczeństwa na platformie Bitfinex | Wiadomości | CrypS.

Nowe środki bezpieczeństwa na platformie Bitfinex

Marek Lesiuk
giełda kryptowalut bitfinex

Bitfinex, znana platforma tradingowa obracająca kryptowalutami i aktywami cyfrowymi, ogłosiła wprowadzenie do użytku narzędzia nazwanego Shimmer (ang. migotanie).

Nazwa programu zresztą, napisanego w języku Rust, nieprzypadkowo nawiązuje do tematyki pszczelarskiej, ma bowiem współpracować z silnikiem platformy nazwanym Hive (ang. ul). Shimmer, wywodząc swoją nazwę od zjawiska określającego zachowanie pszczół w obronie swojego ula, będzie miało dbać o zwiększenie bezpieczeństwa na platformie.

Będzie to robić, automatycznie wykrywając i raportując operatorom o podejrzanych operacjach i schematach. Pomóc ma ono walczyć ze zjawiskiem naciągania uczciwych klientów przez oszustów, praniem brudnych pieniędzy oraz wszystkimi możliwymi do algorytmicznego opisania nieprawidłowościami, jakie mogą zajść w handlu na platformie, w tym nieuczciwą spekulacją, sztucznym zakłócaniem kursów, kreowaniem wprowadzających w błąd danych, etc.

Jak zawsze, gdy jakakolwiek firma poweźmie chęć śledzenia zachowania swoich użytkowników i zbierania danych o nich, ogłasza, że robi to wyłącznie dla ich własnego dobra. Także i przypadek Bitfinex-u nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Niezależnie od pewnego paternalizmu w stosunku do klientów – z których niejeden niepomiernie się irytuje, słysząc, że inwigiluje się go „dla jego dobra” – trzeba również przyznać, że rynek kryptowalutowy przyciąga, prócz normalnych inwestorów, także persony o niekoniecznie kryształowej etyce, i walka ze scamem jest istotnie ważnym zadaniem dla operatorów platform.

Otwarte pozostaje natomiast pytanie, w jakim stopniu Shimmer okaże się skuteczny w walce z kreatywnością scamerów.

giełda kryptowalut bitfinex
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.