Nowe limity na Twitterze mocno zaszkodziły kryptowalutom | Wiadomości | CrypS.

Nowe limity na Twitterze mocno zaszkodziły kryptowalutom

twitter-kryptowaluty

Ograniczenia wprowadzone przez popularny serwis przeznaczony do mikroblogowania mocno wpłynęły na indeksowanie i wyświetlenia tweetów w wyszukiwarce Google.


Znana wyszukiwarka internetowa doświadczyła w ciągu kilku ostatnich dni spadku indeksowanych adresów URL z Twittera o ponad połowę. Doprowadziło to do ograniczenia zasięgu udostępnianych informacji. 

Zmiany wprowadzone na Twitterze wyrządzają szkody

Według danych pochodzących z raportu od Search Engine Land 3 lipca br. liczba tweetów indeksowanych przez Google spadła z poziomu 471 mln do zaledwie 180 mln. Jest to zmiana o ponad 60%. 

Zgodnie z licznymi doniesieniami z powodu modyfikacji wprowadzonych przez Twittera wyszukiwarka Google nie jest w stanie wyświetlać tweetów, jak i stron tego serwisu z taką skutecznością, jak kiedyś. 

Pojawiające się ograniczenia zostały potwierdzone również przez rzecznika firmy Google. Oznajmił on, iż przedsiębiorstwo to zdaje sobie sprawę z zaistniałego problemu, który wynika z nowych ograniczeń Twittera

Limity dot. postów uderzają w branżę kryptowalut

Na początku lipca br. prezes wykonawczy Twittera – Elon Musk ogłosił, że platforma ta wprowadza tymczasowy limit związany z ilością tweetów, jakie użytkownicy będą mogli czytać każdego dnia. Posunięcie to nastąpiło ze względu na ekstremalny web scraping. Pojęcie to odnosi się do techniki pozyskiwania danych ze stron internetowych polegającej na przeszukiwaniu kodu HTML, a następnie wyodrębnianiu pożądanych danych. Obok pojawiły się także obawy o manipulację systemem. 

Użytkownicy Twittera odczuli mocno podjętą przez niego decyzję. Nie spodobała się ona w szczególności społeczności wirtualnych walut, która intensywnie używa tego serwisu do udostępniania informacji dot. rynku kryptowalutowych aktywów

Co więcej, wspomniana platforma zaczęła niedawno również blokować niezarejestrowanym na niej użytkownikom możliwość przeglądania tweetów. Najnowsze ograniczenia mogą doprowadzić do tego, że wiele osób odwróci się od Twittera. Korzyści z tego tytułu może czerpać m.in. jego zdecentralizowany rywal Mastodon. Dodatkową alternatywą dla rozczarowanych użytkowników może być Threads należący do Mety, który ma wystartować w obecnym tygodniu.

twitter-kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.