Nowa funkcja w iPhone pozwoli akceptować płatności w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Nowa funkcja w iPhone pozwoli akceptować płatności w kryptowalutach

Redakcja
metave

Apple wprowadzi w iPhone nową funkcję nazwaną „Tap to Pay”. W ten sposób umożliwi milionom amerykańskich sprzedawców, zarówno tym dużym, jak i małym, przyjmowanie wszystkich rodzajów płatności dzięki technologii NFT. Wśród nich znajdzie się Apple Pay, zbliżeniowe karty debetowe i kredytowe oraz cyfrowe portfele.

Zgodnie z oficjalną informacją prasową, funkcja nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu ani terminala płatniczego. Tap to Pay na iPhone będzie współpracować z zbliżeniowymi kartami kredytowymi i debetowymi z renomowanych sieci płatniczych, takich jak American Express, Discover, Mastercard i Visa.

Oznacza to zasadniczo, że klienci będą mogli korzystać ze swoich cyfrowych aktywów, aby dokonywać płatności. Co prawda nie będzie można przeprowadzać bezpośrednich krypto transakcji, ale zamiast tego łatwiejsze stanie się korzystanie z kryptowlautowych kart debetowych.

Jennifer Bailey, wiceprezes firmy ds. Apple Pay i Apple Wallet, podkreśliła rosnący trend wśród konsumentów, którzy chcą płacić za pomocą cyfrowych portfeli i kart kredytowych. Zapewniła, że nowa funkcja zapewni firmom „bezpieczny, prywatny i łatwy sposób” do przyjmowania płatności zbliżeniowych. Następnie dodała:

We współpracy z platformami płatniczymi, twórcami aplikacji i sieciami płatniczymi, ułatwiamy firmom każdej wielkości – od jednoosobowych działalności gospodarczych po duże sklepy detaliczne – bezproblemowe przyjmowanie płatności zbliżeniowych i dalsze rozwijanie działalności.

Apple ogłosiło ponadto, że pierwszą platformą płatniczą, która zaoferuje użytkownikom biznesowym usługę Tap to Pay na iPhonie będzie prywatna firma świadcząca usługi finansowe Stripe. Niemniej jednak jeszcze w tym roku dołączą do niej kolejne platformy i aplikacje.

metavereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.