Nowa funkcja w iPhone pozwoli akceptować płatności w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Nowa funkcja w iPhone pozwoli akceptować płatności w kryptowalutach

Zerelik Maciej
metave

Apple wprowadzi w iPhone nową funkcję nazwaną „Tap to Pay”. W ten sposób umożliwi milionom amerykańskich sprzedawców, zarówno tym dużym, jak i małym, przyjmowanie wszystkich rodzajów płatności dzięki technologii NFT. Wśród nich znajdzie się Apple Pay, zbliżeniowe karty debetowe i kredytowe oraz cyfrowe portfele.

Zgodnie z oficjalną informacją prasową, funkcja nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu ani terminala płatniczego. Tap to Pay na iPhone będzie współpracować z zbliżeniowymi kartami kredytowymi i debetowymi z renomowanych sieci płatniczych, takich jak American Express, Discover, Mastercard i Visa.

Oznacza to zasadniczo, że klienci będą mogli korzystać ze swoich cyfrowych aktywów, aby dokonywać płatności. Co prawda nie będzie można przeprowadzać bezpośrednich krypto transakcji, ale zamiast tego łatwiejsze stanie się korzystanie z kryptowlautowych kart debetowych.

Jennifer Bailey, wiceprezes firmy ds. Apple Pay i Apple Wallet, podkreśliła rosnący trend wśród konsumentów, którzy chcą płacić za pomocą cyfrowych portfeli i kart kredytowych. Zapewniła, że nowa funkcja zapewni firmom „bezpieczny, prywatny i łatwy sposób” do przyjmowania płatności zbliżeniowych. Następnie dodała:

We współpracy z platformami płatniczymi, twórcami aplikacji i sieciami płatniczymi, ułatwiamy firmom każdej wielkości – od jednoosobowych działalności gospodarczych po duże sklepy detaliczne – bezproblemowe przyjmowanie płatności zbliżeniowych i dalsze rozwijanie działalności.

Apple ogłosiło ponadto, że pierwszą platformą płatniczą, która zaoferuje użytkownikom biznesowym usługę Tap to Pay na iPhonie będzie prywatna firma świadcząca usługi finansowe Stripe. Niemniej jednak jeszcze w tym roku dołączą do niej kolejne platformy i aplikacje.

metave
reklama
reklama